iWant

Vývojářské středisko v Indii je pro Apple důležitým krokem kupředu

iWant

Apple expanduje a rozšiřuje své portfolio zemí o další cennou oblast, Indii. Ve městě Hajdarábád, které se nachází v jižní části tohoto subkontinentu, bude vybudováno technologické vývojářské centrum a nepochybně bude mít důležitý význam jak v celosvětovém růstu Applu, tak na indickém území.

Vývojářské středisko, do kterého Apple investoval 25 milionů dolarů (asi 600 milionů korun), bude zaměstnávat okolo čtyř a půl tisíce pracovníků a v IT koridoru komplexu WaveRock patřící realitní společnosti Tishman Speyer zaujme okolo 73 tisíc čtverečních metrů. K otevření by mělo dojít ve druhé polovině tohoto roku.

„Investujeme do rozšiřování našeho byznysu v Indii a jsme nadšeni z toho, že budeme mít okolo sebe vášnivé zákazníky a vývojářskou komunitu plnou života,“ sdělila mluvčí společnosti Apple. „Těšíme se na otevření nových vývojářských prostorů, kde se bude mimo jiné přes 150 pracovníků Applu zabývat dalším vývojem map. Dostatek prostoru bude vymezeno i pro lokální dodavatele, kteří budou podporovat naše snahy a úsilí,“ dodala.

Jayesh Ranjan, IT sekretář pracující pro IAS (Indian Administrative Service) v indickém státě Telengána, sdělil The Economic Times, že smlouva ohledně dané investice bude uzavřena až po sjednání jistých detailů. Tím myslel finální SEZ (Special Economic Zones) prohlášení o povolení této výstavby, které by mělo přijít do několika dnů.

Apple tedy po boku Googlu a Microsoftu, kteří také plánují v Indii investovat, bude rozšiřovat své účinkování v další nesmírně důležité oblasti. Na základě ověřených zdrojů je právě Indie zemí s nejrychleji rostoucím trhem chytrých telefonů. V roce 2015 překonala i Spojené státy. Není tedy divu, že se cupertinská společnost na tento asijský subkontinent zaměřuje s cílem vytěžit co nejvíce.

Výkonný ředitel Applu Tim Cook řekl, že v Indii vidí jistý potenciál pro čím dál větší zastoupení této značky. Apple jako takový je v této zemi velice populární a u mladých lidí mají iPhony neobvykle vysokou hodnotu. „Během tohoto náročného období se vyplatí investovat do nových trhů, které slibují dlouhodobé vyhlídky,“ prohlásil Cook.

Za zmínku stojí i procentuální vyjádření tržeb, kdy se během období od října do prosince dostaly v Indii na hranici 38 %, a tím o jedenáct procent převýšily růst všech rozvojových trhů.

Zdroj: India Times