Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Na Apple Watch 6 si budeme muset ještě počkat

U Applu je představování nových iPhonů již každoroční tradicí, která je spojena s podzimním měsícem září. Spolu s jablečným telefonem jdou ruku v ruce i Apple Watch. Ty totiž bývají představovány při stejné příležitosti. Letošní rok ale narušila globální pandemie onemocnění COVID-19 a ještě nedávno nebylo jasné, jak to s představováním nových produktů bude. Menší náznak nám naštěstí přinesl samotný Apple, který sdělil, že iPhone se se svým vydáním opozdí. Jak jsou na tom ale jablečné hodinky?

Apple Watch fitness fb
Zdroj: Unsplash

V minulém měsíci nám bližší informace přinesl velice známý leaker Jon Prosser. Podle něj mají být hodinky spolu s iPadem představeny skrze tiskovou zprávu, a to hned v druhém zářijovém týdnu, kdežto iPhone bude představen při virtuální konferenci v říjnu. Aktuálně se ale nechal slyšet další leaker s přezdívkou L0vetodream. Ten se o informaci podělil skrze příspěvek na Twitteru a říká, že se v tomto měsíci (myšleno v září) nových Apple Watch zkrátka nedočkáme.

Jak to ve finále dopadne je zatím samozřejmě nejasné. Leaker L0vetodream byl každopádně v minulosti několikrát přesný a dokázal přesně identifikovat termín iPhonu SE a iPadu Pro, odhalil název macOS Big Sur, upozornil na funkci pro umývání rukou ve watchOS 7 a na Scribble v iPadOS 14.

iPhone 11 je nejprodávanějším telefonem za první polovinu roku

Applu se jeho loňský iPhone 11 zkrátka povedl. O jeho popularitě hovoří poměrně silná skupina majitelů, kteří jsou s telefonem nadmíru spokojeni. Akorát jsme se dočkali nového průzkumu od společnosti Omdia, jež tohle tvrzení navíc potvrzuje. Omdia se totiž podívala na prodeje chytrých telefonů za první půlrok a přinesla velice zajímavá data spolu s čísly.

První příčku získal bezkonkurenčně Apple se svým iPhonem 11. Celkem se prodalo 37,7 milionů kusů, což je navíc o 10,8 milionů víc, než čímž se chlubil loňský nejprodávanější model iPhone XR. Za úspěchem loňského modelu je bezesporu jeho nízká cenovka. iPhone 11 je totiž v porovnání s variantou XR o 1500 korun levnější a navíc nabízí prvotřídní výkon spolu s řadou dalších skvělých vychytávek. Druhou příčku získal Samsung se svým modelem Galaxy A51, konkrétně se tedy prodalo 11,4 milionů kusů, a na třetím místě byl telefon Xiaomi Redmi Note 8 s 11 miliony prodaných kusů.

Nejprodávanější telefony za první půlrok 2020
Zdroj: Omdia

Apple se v žebříčku TOP 10 nejprodávanějších chytrých telefonů objevil hned několikrát. Jak můžete na výše přiloženém snímku vidět, iPhone SE druhé generace získal krásné páté místo, hned za ním byl iPhone XR, následně iPhone 11 Pro Max a na poslední příčce můžeme vidět iPhone 11 Pro.

V Indii bylo zakázáno 118 dalších aplikací spolu s PUBG Mobile

V Indii došlo k zákazu 118 dalších aplikací spolu s populární hrou PUBG Mobile. Samotné aplikace údajně poškozují suverenitu, obranu a integritu Indie a zároveň ohrožují bezpečnost státu a veřejného pořádku. O této novince jako první informoval magazín Medianama a samotný zákaz má na svědomí tamní ministr elektroniky a informačních technologií.

PUBG App Store 1
Po odstranění hry Fortnite nalezneme PUBG Mobile na hlavní stránce App Storu; Zdroj: App Store

Tím pádem na území daného státu bylo letos zakázáno už celkem 224 aplikací, a to především z bezpečnostních důvodu a obav z Číny. V Červnu přišla první vlna, kdy se odstranilo 59 programů v čele s TikTokem a WeChat a následně se ještě v červenci zakázalo dalších 47 aplikací. Podle vyjádření ministra se musí dbát na soukromí občanů, což dané aplikace bohužel ohrožují.

.