Zavřít reklamu

K očekávanému 16“ MacBooku Pro vypluly na povrch další informace. Kromě úhlopříčky a rozlišení už nyní známe i procesory, kterými bude nový model vybaven.

Analytik Jeff Lin z IHS Markit odhalil, že chystaný 16“ MacBook Pro bude osazen procesory Intel Core deváté generace. Volba těchto procesorů je přitom více než logická.

Dle informací Jeffa by měl Apple sáhnout po šestijádrových Core i7 procesorech a u vyšší konfigurace pak po osmijádrových Core i9. druhé zmiňované přitom mohou nabídnout základní takt o 2,4 GHz a Turbo Boost až na 5,0 GHz. Tyto procesory jsou dimenzovány na 45 W TDP a spoléhají na integrované grafické karty Intel UHD 630. Apple je zcela jistě doplní o dedikované grafické karty AMD Radeon.

Informace, které zveřejnila IHS Markit, však dokáže vydedukovat většina čtenářů. Aktuálně nejnovější procesory Intel Core řady Ice Lake (desátá generace) totiž spadají spíše do kategorie ultrabooky. Nové modely patří do nízkonapěťové řady U a Y, která má maximální tepelný výkon 9 W respektive 15 W. Nejsou tudíž vůbec vhodné pro výkonné počítače.

16inch MacBook Pro

MacBook Pro 16“ jako nástupce 15“ modelů

MacBook Pro 16“ by měl přinést nový design. Zaujme zejména úzkými rámečky a vrátí se ke klávesnici s nůžkovým mechanismem. Tu by dle známého a úspěšného analytika Ming-Chi Kua mohly posléze dostat i aktualizované verze dalších MacBooků.

Obrazovka počítače pak bude mít rozlišení 3 072 x 1920 pixelů. Dle magazínu Forbes bude mít displej hustotu 227 pixelů na palec, což tomuto rozlišení odpovídá.

Apple navíc může zcela jednoduše zachovat současné rozměry 15“ MacBooku Pro. Postačí ztenčit rámečky a přepracovat vnitřní uspořádání tak, aby bylo možné opět osadit klávesnici se standardním nůžkovým mechanismem.

Současné 15“ modely by navíc mohly být zcela ukončeny. Na druhou stranu Kuo hovoří, že zůstanou a v roce 2020 se dočkají aktualizace. Už když přišel první MacBook Pro 15“ Retina, tak byl po nějakou dobu prodáván současně s neaktualizovanými modely. Možné jsou tedy obě varianty.

Zdroj: MacRumors

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Bohužel, o tom opravdu důležitém se nemluví:
  – USB-C – pryč s tím shitem – ničí mi externí disky
  – TouchBar – pryč s tím shitem – ničí mi nervy při každodenním boji s klávesnicí
  – Klávesnice – vyšší zdvih, lépe fyzicky oddělené klávesy (místo aktuální jednolité plochy, na které pohmatu nelze cítit klávesy – nebo alespoň daleko hůře než u MacBooku 2015 nebo u kteréhokoliv Dellu, Huawei, …) – a řešit to externí klávesnicí? Kdo se s ní chce tahat?
  – ETH port – vrátit (WiFi je leckde nedostupná/zakázaná – a kdo se chce tahat se sbírkou redukcí)
  – Klasické USB (3+) porty – kdo se chce tahat se sbírkou redukcí (nebo alespoň jednou multi-redukcí)
  – HDMI – která televize nebo projektor v showroomu dnes má ThunderBolt??? Kdo se chce tahat s dalšími a dalšími redukcemi?
  – MagSafe – vrátit
  – Tlustší, větší, těžší – aby se to pořádně chladilo a na baterku to vydrželo slušnou dobu i při zátěži a vešly se tam konektory na periferie

  Manageři, kteří se chtějí MacBookem především odlišit při prezentacích, ať klidně používají Air, ale tohle má přeci být high-end nástroj pro profecionály, ne?

  Tak proč to nemůže být slušně vybavené?

  Souhlasím se vším (hlavně s Tlustší, větší, těžší). Jenom snad Ethernet bych i oželel (není už ani v Retina MBP od roku 2012, takže to bych Applu ani nevyčítal).
  Bohužel myslím, že zůstane vše tak, jak je teď :(

  „ale tohle má přeci být high-end nástroj pro profecionály, ne? „Tak to jste si odpověděli sami oba dva Jirko a Zbynku už není pro profesionály ale pro běžné uživatele takže masová produkce ale za super cenu myslím super cenu pro Apple tak přestaňte snít

celý text

Čtěte více.