Zavřít reklamu

Připravovaný 16″ MacBook Pro bude pravděpodobně hned po Macu Pro tím nejzajímavějším počítačem, který Apple letos představí. Nasvědčují tomu nové informace, které částečně odhalují jeho design a naznačují, jakým směrem se bude Cupertino při vývoji svých notebooků ubírat.

Podle zpráv serveru DigiTimes nabídne 16″ MacBook Pro ultratenké rámečky okolo displeje, díky čemuž bude mít notebook přibližně stejné rozměry jako současná 15palcová varianta. Jak Apple naloží s FaceTime kamerou zůstává prozatím otázkou. Lze však očekávat, že novinka nahradí dosavadní větší model a v nabídce Applu tak stane po boku 13″ MacBooku Pro.

Nabízí se nicméně i domněnka, že 16palcová varianta bude představovat vlajkový model a bude proto nabízena samostatně pro specifickou skupinu zákazníků. V takovém případě by zůstal současný 15″ MacBook Pro zachován.

Větší displej s rozlišením 3 072 × 1 920 obrazových bodů by podle několika zdrojů měla dodat společnost LG. O výrobu notebooku se následně postará tchajwanská firma Quanta Computer, která by s kompletací měla začít v nejbližší době. Obecně se totiž očekává, že Apple svůj 16″ MacBook Pro představí už na podzim – některé zdroje mluví o září, jiné o říjnu, přičemž druhý zmiňovaný měsíc se zdá pravděpodobnější.

Vyjma nového designu by se měla novinka pochlubit ještě dalšími specialitami. Tou nejzásadnější bude bezesporu zcela nová klávesnice nůžkového typu, kterou Apple nahradí dosavadní klávesnice s motýlím mechanismem, jež se ani po několika revizích nezbavily známých problémů ohledně zasekávání nebo opakování kláves.

16inch MacBook Pro

Zdroj fotografií: Macrumors, 9to5mac

.