Zavřít reklamu

Aplikací s mapami pro iPhony je hodně, mezi ty opravdu oblíbené patří také Google Maps. Tato aplikace je na světě již poměrně dlouho, a za dobu její existence získala celou řadu velmi užitečných funkcí. V dnešním článku si představíme tři z nich, které se vám na vašich cestách budou určitě hodit.

Live View pro dokonalou orientaci

V cizím městě někdy může být těžké se zorientovat, a často nám k lepší orientaci bohužel příliš nepomáhá ani pohled do standardního zobrazení mapy. Pro tyto případy nabízí aplikace Google Maps funkci Live View, která vám při pohledu na displej telefonu s pomocí rozšířené reality přesně ukáže, jakým směrem kráčíte. V Google Maps nejprve zadejte svůj cíl a ve spodní části displeje klepněte na Trasa. Vyberte pěší trasu a na spodní části displeje klepněte na Live View.

Offline režim pro případ slabého signálu

Určitě víte, že Google Mapy můžete využívat také v offline režimu. Ten se hodí nejen pro případy, kdy se ocitnete bez internetového připojení, ale také pro chvíle, kdy může být fungování a načítání map kvůli slabšímu signálu zpomalené a zhoršené. V Google Maps nejprve zadejte svůj cíl a poté na spodní části displeje klepněte na adresu nebo název místa. Klepněte na ikonku tří teček v pravém horním rohu a poté zvolte Stáhnout offline mapu.

Skryjte svou polohu

Aplikace Google Mapy umožňuje jak majitelům iPhonů, tak i majitelům smartphonů s operačním systémem Android využít takzvaného inkognito režimu. Díky tomuto režimu můžete skrýt svou polohu před ostatními uživateli Google Maps, a kromě polohy dojde také ke skrytí míst, která jste v průběhu inkognito režimu navštívili. Na svém iPhonu spusťte aplikaci Google Mapy a klepněte na ikonku vašeho profilu v pravém horním rohu. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Přejít do anonymního režimu. Při zapnutém anonymním režimu se namísto ikonky vašeho profilu bude v pravém horním rohu displeje zobrazovat černobílá ikonka inkognito režimu.

Diskuze k článku

celý text





Čtěte více