Zavřít reklamu

Jablečné hodinky patří společně s AirPods mezi nejoblíbenější nositelné příslušenství na světě. Apple Watch jako takové jsou určené především pro měření denní aktivity či pro sledování vašeho zdraví, kromě toho však ale umí pomoci i klasickým uživatelům, kteří tolik o sport nestojí. Ti je mohou využít například k rychlému reagování na zprávy anebo k zobrazování notifikací. Tak jako tak jsou v Apple Watch uložena vaše osobní data a přiznejme si, že by asi nikdo z nás nechtěl, aby došlo k jejich zneužití. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 3 tipy, pomocí kterých můžete lépe zabezpečit vaše Apple Watch.

Složitý kódový zámek

Stejně jako iPhone či iPad, tak i Apple Watch musíte odemykat pomocí kódového zámku. Tento kódový zámek si musíte nastavit po prvotním spuštění Apple Watch. Klasicky má tento zámek délku čtyř číslic, což v dnešní době už není tak úplně moc. Naštěstí si můžete tento „jednoduchý“ kódový zámek později přenastavit. Pokud tuto akci provedete, tak si můžete nastavit až desetimístný kódový zámek, který potenciální útočník nerozluští. Pokud si chcete složitější kódový zámek nastavit, tak na vašem iPhonu přejděte do aplikace Watch. Zde se dole přesuňte do sekci Moje hodinky a sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na kolonku Kód, na kterou klepněte. Zde poté deaktivujte funkci Jednoduchý kód. Poté se vám na Apple Watch objeví obrazovka pro zadání aktuálního kódu, následně je poté nutné dvakrát zadat kód nový, až desetimístný.

Automatické smazání

Máte o svá data na Apple Watch opravdu velký strach a chcete zamezit jakékoliv možnosti, pomocí které by se potenciální útočník mohl zmocnit dat, která se v nich nachází? Pokud ano, tak si můžete nastavit, aby se vaše Apple Watch automaticky smazaly poté, co na nich dojde desetkrát po sobě k zadání nesprávného kódového zámku. V případě, že tuto funkci chcete aktivovat, tak přejděte na vašem iPhonu do aplikace Watch, kde se dole přesuňte do sekce Moje hodinky. Nyní sjeďte níže a lokalizujte kolonku Kód, na kterou klepněte. Zde už jen stačí, abyste pomocí přepínače aktivovali možnost Smazat data. Nutno podotknout že se funkce ihned aktivujte, bez nutnosti potvrzení, tak si dávejte pozor, abyste ji neaktivovali omylem.

Detekce zápěstí

Další funkcí, která může výrazně pomoci v tom, aby se nikdo nemohl dostat k datům uloženým v Apple Watch, je Detekce zápěstí. V případě, že si vaše hodinky připevníte na zápěstí, tak stačí, abyste jednou zadali kódový zámek, a poté už nedojde k uzamčení hodinek. Hodinky se poté znova uzamknou ihned poté, co senzory zjistí, že už se na ruce nenachází. Jednoduše řečeno to znamená, že pokud vaše hodinky nebudete mít na zápěstí, tak budou vždy uzamčeny a neobjeví se případ, kdy by se do nich bylo možné bez kódového zámku dostat. Chcete-li tuto funkci aktivovat, tak přejděte na vašem iPhonu do aplikace Watch, kde se ve spodním menu přesuňte do sekce Moje hodinky. Zde poté sjeďte níže a klepněte na kolonku Kód, kde už jen stačí funkci Detekce zápěstí aktivovat.

.