Zavřít reklamu

Příběhy se postupem času vypravují neustále jinak. Zatímco ještě před několika lety nám příběhy vyprávěli dědečkové a babičky prostřednictvím klasické mluvy, například před spaním, tak v dnešní době je tomu samozřejmě jinak. Pokud si chcete přečíst či poslechnout nějaký příběh, můžete k tomu využít audioknihu, anebo třeba podcasty a na klasické osobní příběhy se už bohužel často zapomíná. V poslední době jsou kromě audioknih a podcastů trendy aplikace, které vám vypráví příběhy mezi lidmi v rámci chatovacích aplikací.

Přesně označení pro tyto aplikace v českém jazyce není, každopádně pokud jste zaregistrovaní alespoň na jedné z větších sociálních sítí, tak jste už s největší pravděpodobností na jednu takovou aplikaci narazili, a to prostřednictvím reklamy či krátkého videa. V těchto aplikacích se příběhy vypravují tím způsobem, že se na obrazovce objevují klasické textové bubliny mezi dvěma a vícero jedinci. I když se to na první pohled může zdát jako blbost, tak věřte, že vás tyto aplikace doopravdy dokáží vtáhnout do děje. Často jsou hororové a napínavé jak kšandy. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5 nejlepších aplikací v tomto odvětví.

ReadIt

Jednou z nejvíce známých aplikací v odvětví této zmíněné kategorie aplikací je ReadIt. Hned na začátek uvedu, že je tato aplikace k dispozici zdarma, každopádně je v tom jeden háček. Jakmile si začnete číst nějaký ten příběh a budete se blížit ke konci, tak se vám prostě a jednoduše nezobrazí. Namísto toho se vám zobrazí informace o tom, že potřebujete předplatné, abyste mohli tento a ostatní příběhy dočíst. Jedná se o perfektní marketingový tah na uživatele, kteří o tomto nejsou informování. Příběh je tak moc napínavý, že je uživatel schopen předplatné opravdu zakoupit. Co se týče žánrů, které jsou k dispozici, tak se jedná především o horory, romány a thrillery. Aplikace vám může buď automaticky vybrat nějakou chat story, anebo si můžete samozřejmě vybrat sami.

Hooked

I aplikace Hooked nabízí mnoho různých chat stories v originálním formátu. Kromě klasických příběhů, které si můžete přečíst, si však v rámci Hooked můžete příběhy také nechat přehrávat, což může být v některých případech skvělé – například na cestách, kdy nechcete držet telefon v ruce a číst. Za aplikací Hooked stojí jedna mladá slečna, které se podařilo vytvořit naprostý hit. Ještě nedávno se aplikace Hoodek objevovala v rámci nejstahovanějších aplikací v App Storu, kromě toho jste ji mohli zahlédnout v reklamách na Instagramu, popřípadě na Snapchatu. Hooked si můžete vyzkoušet zdarma v rámci třídenní zkušební verze, poté je nutné pro čtení příběhů zaplatit předplatné. Hooked patří společně s ReadIt mezi nejoblíbenější aplikace pro sledování chat stories.

TextingStory

Výše zmíněné aplikace, tedy ReadIt a Hooked, vám jednoduše zobrazí nějaký příběh, kterým se postupně prokousáváte. Do tohoto příběhu se nemůžete žádným způsobem vložit ani do něj zasáhnout – všechny příběhy jsou samozřejmě vytvořeny tak, aby byly co nejvíce napínavé. Aplikace TextingStory je prakticky přesným opakem. V rámci této aplikace totiž příběhy tvoříte přímo vy. To znamená, že si nachystáte nějaký příběh, do kterého můžete kromě textu vložit samozřejmě také animaci, která se zobrazuje v případě, že druhá strana píše, dále si můžete nastavit celkový čas jednoho kroku a mnoho dalšího. Jakmile tento příběh dokončíte, tak jej můžete jednoduše exportovat do formátu videa a poslat například vašim kamarádům či rodině. Aplikace je k dispozici zdarma, avšak pokud budete chtít do vaší chat story přidat obrázek či GIF, anebo pokud budete chtít změnit zvuk, tak je nutné provést nákup v aplikaci. Do každého exportovaného videa se poté přidá vodoznak TextingStory, jehož odstranění si musíte taktéž zaplatit.

Cliffhanger

Většina těchto aplikací funguje tak, jako byste četli historii zpráv od nějakého člověka, a jak už jsem zmínil, nemůžete do příběhu nijak zasáhnout. Právě v tomto je však jiný Cliffhanger, v rámci kterého se můžete do příběhu ponořit ještě více, jelikož musíte provádět různá rozhodnutí, která dokáže kompletně změnit děj příběhu. Příběhy v Cliffhanger jsou žánrově thrillery, mysteriózní či horory. Některé příběhy jsou k dispozici zcela zdarma, pro zbylé příběhy si však musíte zakoupit týdenní předplatné. V placených chat stories se dokonce zobrazují obrázky a videa, čímž dochází opět k oživení celého příběhu. Uživatelé aplikace Cliffhanger uvádí, že je aplikace velmi jednoduchá, intuitivní a především poté návyková. U příběhů uživatelé údajně tráví dlouhé hodiny času a každý týden čekají na novou várku příběhů, které přibudou v rámci aktualizace.

Tap By Wattpad

Výše zmíněné aplikace jsou žánrově především hororové. Tohle samozřejmě nemusí vyhovovat naprosto všem uživatelům, a přesně proto vznikla aplikace Tap By Wattpad. Tato aplikace nabízí chat stories plné různých obrázků, barevných pozadí, zvuků a videí. Aplikace Tap By Wattpad nabízí opravdu nespočet různých příběhů a to napříč prakticky všemi různými žánry, které si dokážete představit – dokonce nechybí ani žánr LGBTQ. Většina příběhů má v rámci Tap By Wattpad hned několik konců, díky čemuž si můžete ty nejoblíbenější příběhy přečíst hned několikrát bez toho, aby vás omrzely. Nové chat stories v Tap by Wattpad vychází každý týden a je nutné podotknout, že příběhy z Tap By Wattpad v žádné jiné aplikaci nenajdete, jelikož se jedná o exkluzivní obsah. V této aplikaci můžete také vytvářet své vlastní příběhy. Tap By Wattpad je kromě angličtiny k dispozici v dalších 10 jazycích, takže jej můžete využít také k procvičování nějakého cizího jazyka.

.