Zavřít reklamu

Prázdniny jsou sice už doslova za dveřmi, to ale nikomu nebrání v opakování matematiky. Jistě se najdou tací, pro které není matematika obyčejnou součástí školní rutiny, ale zábavným koníčkem. Pokud si chcete matematiku zopakovat i přes prázdniny, můžete si vybrat některou z aplikací, které zmiňujeme v našem dnešním článku.

Matemág

Matemág provede vaše ratolesti základními úskalími řešení matematických úloh, a to zábavným a dobrodružným způsobem. Nejlépe se hraje na iPadu, na displeji iPhonu ale také vypadá dobře. Hrou provází dvojice dětských hrdinů, kteří se vydali na cestu za čarodějem Matemágem s cílem naučit se ovládat sílu představivosti – matemágii. Hra je založena na principu Hejného metody, nabízí český dabing a možnost přizpůsobení pro více dětí. Bezplatně si můžete vyzkoušet třetinu hry, za plnou verzi zaplatíte jednorázově 499 korun. Na App Storu jsou ke stažení také jednotlivé lekce po 49 korunách.

King of Math

King of Math je zábavná a svižná matematická hra, která vám umožní procvičit si a zlepšit schopnosti řešení řady různých matematických problémů. Začínáte jako farmář, a spolu s tím, jak se vám daří řešit jednotlivé úlohy, se vaše úroveň zvyšuje a vy sbíráte zajímavé bonusy. V základní verzi najdete sčítání a odečítání, v plné verzi (79 korun jednorázově) získáte také násobení, dělení, aritmetiku, geometrii, statistiku a řadu dalších.

Math-Man

Aplikace Math-Man je určena mladším uživatelům (tvůrci aplikace udávají věk 4+). Děti si jejím prostřednictvím mohou zábavným způsobem osvojit a procvičit naprosté základy matematiky – najdete zde cvičení ze sčítání, odečítání, násobení a dělení. Jednotlivá cvičení jsou rozdělena podle věku a znalostí.

sCool Matematika

Aplikace sCool Matematika je určená školákům. Hrou je bude provázet Doktor Popleta, s jehož pomocí mohou děti procvičovat příklady na sčítání, odečítání, násobení a dělení. Aplikaci je možné přizpůsobit schopnostem dítěte i aktuálně probírané látce, je vhodná pro začátečníky i pokročilé. sCool Matematika nabízí také možnost zobrazení statistik s pokrokem vašeho dítěte.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více