Zavřít reklamu

Zobrazení příkazů z historie

Terminál na vašem Macu ve výchozím nastavení ukládá historii vašich příkazů. Mezi dříve zadanými příkazy můžete navíc pohodlně vyhledávat. Spusťte Terminál na Macu a stiskněte klávesy Control + R. Začněte psát příkaz, který si potřebujete vybavit, a Terminál vám již sám od sebe začne našeptávat příkazy, které jste již v minulosti zadávali. Pro vystoupení z režimu historie stiskněte Enter.

Přizpůsobení vzhledu

Chtěli byste Terminálu na vašem Macu propůjčit jiný vzhled? Žádný problém. Spusťte Terminál a zamiřte do lišty nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu, kde kliknete na Terminál -> Nastavení. V horní části okna nastavení klikněte na kartu Profily a poté stačí už jen vybrat, případně přizpůsobit nový vzhled Terminálu.

Stahování souborů

Terminál na vašem Macu můžete využít také ke stahování souborů z internetu – stačí znát URL adresu požadovaného souboru či složky. Nejprve je potřeba stanovit cílovou složku ukládání stažených souborů, a to za pomoci příkazu cd ~/[cesta k souboru] – bez hranatých uvozovek, tedy například cd ~/Downloads/. K samotnému stažení souboru pak použijte příkaz curl -O [adresa URL souboru].

ASCII art

Terminál na vašem Macu za vás může také vytvořit ASCII art. Stačí do příkazového řádku zadat příkaz banner -w [šířka výsledného díla v pixelech] [požadovaný text] – bez hranatých uvozovek.

 

.