Zavřít reklamu

Jablečné AirPody se kromě jednoduchého párování, intuitivního používání a dobrého zvuku pyšní i velice slušnou výdrží na jedno nabití. Každopádně se baterie při častém poslechu hudby velmi rychle opotřebuje. U sluchátek za poměrně vysokou částku není nikterak příjemná skutečnost, že vám po dvou letech aktivního používání vydrží na baterii dvakrát méně než na začátku, kdy jste je rozbalili. Dnes se tedy podíváme na několik tipů, které vám pomohou s tím, abyste baterii vašich jablečných sluchátek co nejméně opotřebovávali.

Používejte jen jedno sluchátko

Je mi naprosto jasné, že téměř nikomu nevyhovuje poslech hudby jen v jednom sluchátku – dochází tím totiž k výrazné ztrátě požitku z poslouchané hudby. Pokud však telefonujete, mělo by vám i jedno sluchátko v uchu stačit. Obě sluchátka zvládnou se zařízením komunikovat nezávisle na sobě, proto stačí při telefonování jedno z nich vložit do krabičky. Nesporná výhoda této jednoduché metody je to, že se sluchátko uložené v pouzdře nabíjí, po vybití toho prvního je tedy stačí pouze vyměnit. Takto můžete neomezeně neustále sluchátka střídat.

Koncept AirPods Studio:

Optimalizované nabíjení

Pokud se alespoň sporadicky zajímáte o jablečný svět, jistě moc dobře víte, co je to optimalizované nabíjení baterie. Zařízení si díky této funkce zapamatuje, kdy jej zpravidla nabíjíte, a aby se baterie nepřebíjela, udržuje ji po určitý čas na hodnotě nabití 80 %. Abyste optimalizované nabíjení aktivovali i na vašich AirPodech, musíte mít tuto funkci zapnutou na iPhonu. Přejděte do Nastavení -> Baterie -> Kondice baterie a zapněte přepínač Optimalizované nabíjení. Zvlášť pro AirPody tedy funkce (de)aktivovat nejde.

Deaktivace funkce Hey Siri

Od příchodu sluchátek AirPods 2. generace a Pro můžete hudbu ovládat pouze hlasem, stačí vyslovit příkaz Hey Siri. Musíte si však uvědomit, že pokud je tato funkce aktivovaná, AirPods vás neustále poslouchají, což se může na výdrži baterie odrazit. Abyste funkci vypnuli, tak se na svém iPhonu přesuňte do Nastavení -> Siri a hledání a následně deaktivujte přepínač Čekat na vyslovení Hey Siri. I v tomto případě se ale funkce deaktivuje nejen ve sluchátkách AirPods, ale i v celém zařízení. Zároveň si musíte uvědomit, že deaktivace proběhne jen na zařízení, na kterém ji provedete. Pokud tedy například funkci Hey Siri vypnete na iPhone a sluchátka připojíte k iPadu, kde je zapnutá, AirPody vás poslouchat budou.

Vypnutí potlačování hluku na AirPods Pro

AirPods Pro byla sluchátka, na která jableční příznivci opravdu dlouho čekali. Přinesla totiž špuntovou konstrukci, aktivní potlačování hluku nebo režim propustnosti, díky kterému můžete naopak při poslechu lépe slyšet své okolí. Vzhledem k tomu, že v obou těchto režimech pracují mikrofony, může výdrž poměrně výrazně klesat, což nemusí být některým jedincům příjemné. Pokud tedy v danou chvíli potřebujete co nejdelší výdrž baterie na úkor zajímavých vychytávek, tak nejprve připojte AirPods Pro k telefonu a vložte si je do uší, na iPhone se přesuňte do ovládacího centra, podržte prst na posuvníku hlasitosti a až se zobrazí další možnosti, vyberte z nich ikonu Vypnuto. Stejně můžete funkci deaktivovat v Nastavení -> Bluetooth -> vaše AirPody.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.