Zavřít reklamu

Nativní Poznámky od Applu jsou nepochybně užitečnou a spolehlivou aplikací, přesto dává řada uživatelů přednost softwaru třetích stran. Pro někoho jsou důvodem požadavky na specifické funkce, kterými Poznámky nedisponují, spousta zejména začínajících uživatelů se ale Poznámkám vyhýbá spíše pro to, že netuší, co vše tato aplikace nabízí. Pokud patříte do druhé skupiny, zkuste se podívat na výběr tipů a triků, díky kterým možná svůj postoj k Poznámkám přehodnotíte.

Výkonné vyhledávání

Apple své nativní aplikace s každou novou verzí operačních systémů vylepšuje. Poznámky nejsou v tomto směru výjimkou, a jedním z vylepšení, kterých se dočkaly, je pokročilejší vyhledávání. V Poznámkách nyní můžete vyhledávat nejen digitální a ručně psaný text, ale můžete prohledávat o mezi obrazovými přílohami, ať už se jedná o fotografie, nebo o oskenované dokumenty – stačí do vyhledávacího pole zadat příslušný výraz.

Úpravy textu

Vaše zápisky v nativních iOS Poznámkách rozhodně nemusí nutně mít podobu prostého textu. Aplikace nabízí řadu nástrojů pro úpravu a přizpůsobení písma, odstavců, nebo pro tvorbu seznamů – ať už číslovaných, nebo s odrážkami. Pro úpravu písma stačí klepnout na symbol “Aa” nad klávesnicí – zde najdete také tlačítko pro vložení tabulky do poznámky.

Ochrana heslem

Do nativních Poznámek můžete klidně zadávat i texty citlivější povahy. Nemusíte se bát, že by se obsah dostal do nepovolaných rukou – své zápisy totiž můžete zabezpečit heslem nebo Face ID. Vytvořte poznámku a poté v pravém horním rohu displeje iPhonu klepněte na symbol tří teček v kroužku. V menu, které se vám zobrazí, klepněte na Zamknout, a zvolte možnosti zabezpečení.

Práce se složkami

Až do příchodu operačního systému iOS 12 nebylo možné se složkami v nativních Poznámkách jakkoli pohybovat. Novější verze mobilních operačních systémů od Applu umožňují složky snadno a rychle přesouvat – stačí dlouze stisknout panel s vybranou složkou, klepnout na Přesunout a vybrat nové umístění. Po dlouhém stisku panelu můžete složku také přejmenovat, případně ji po klepnutí na Přidat uživatele sdílet s dalšími lidmi.

.