Zavřít reklamu

Apple Watch jsou nejprodávanějšími hodinkami na světě – nejen chytrými ale i pokud to vztáhneme na trh těch klasických. Jenže všechna sláva může jednou skončit. Apple by měl zakročit, jinak mu začnou prodeje razantně padat. 

Co vám zde povím, je osobní zkušenost a vlastní názor. I tak z toho lze vidět jasné vzorce, které nehrají Apple Watch do karet. Jejich uživatelé totiž začínají přecházet ke konkurenci, kterou je nejčastěji Garmin. Právě toto vidím poslední dobou ve svém okolí stále častěji a dá se z toho vysuzovat jistý trend. 

Osobně nepoužívám Apple Watch ale hodinky Garmin. Garminy má i manželka, a v celé široké rodině vlastně zůstaly jen jedny chytré hodinky Applu. Mé okolí pak na Garminy také ve velkém přechází. Proč tomu tak ale je? Odpověď nemusí být nijak složitá. 

 

Zákazníci jsou totiž znudění 

Apple Watch řady Series se od své premiéry vlastně nijak nezměnily. Jejich form factor je tak stejný už od roku 2015, i když zde samozřejmě mírnou evoluci máme. Proti Apple Watch Ultra pak v mnohém hraje cena i velikost. Nehledě na to je ale pořád to stejné watchOS, které hodinky nijak neodlišuje. A teď si vezměte produkci Garminu. 

  • Garmin vám nabídne širokou škálu modelů o různých tvarech, designu i možnostech. Cenově je sice postaven hodně vysoko, ale to možná paradoxně není pro jablíčkáře takový problém. 
  • I na těch nejlevnějších modelech pak jejich výdrž přesahuje dobu jednoho týdne. Jakmile se kapacita baterie Aple Watch začne snižovat, jejich nositele to začne omezovat. U Garminů to prakticky nepoznáte, obzvláště pokud máte model se solárním dobíjením. O tom se může nositelům Apple Watch jen zdát. 
  • Apple Watch jsou fajn na základní trackování ať už čehokoli. Jenže Garmin je v tomto prostě dál, tedy co se týče metrik, které vám k daným sportům poskytne a v jakém komplexním hledisku vám je poskytne. Takové hodinky jsou pak opravdu vaším osobní koučem, což Apple s jeho hodinkami zatím neumí. 
  • Dále je zde potřeba změny. Apple Watch mají možná tu smůlu, že se s nimi jejich majitel dokáže rozloučit velice snadno, ne tedy tak jako u iPhonu a počítače Mac. Provázanost iPhonu s Garmin hodinkami není sice tak hladká (kdy za to často může jen Apple, protože to nechce), ty kompromisy ale překonáte. Rázem se ocitnete v novém světě, který vyloženě chcete objevovat. 

Všechno je úhel pohledu a jistě se najdou tací, kteří nazvou produkci Garminu vyloženě ošklivou. Nicméně už i on přešel na OLED displeje, nabízí dotykové ovládání, zachovává ale i to klasické skrze tlačítka. Roky také používá prémiové materiály, jako je titan. Pak je zde ještě ten vlastní ekosystém, jako jsou hrudní pásy, cyklopočítače, navigace na motorku a mnoho dalšího. Uvidíme, co Apple ukáže s Apple Watch X. Pokud nic, může mít skutečný problém. 

Hodinky Garmin koupíte zde

.