Zavřít reklamu

Komerční sdělení: Jen málokterá značka chytrých hodinek se v České republice proslavila tak jako značka Garmin, která trh neustále obohacuje o kvalitní modely s řadou praktických funkcí. Novinkou značky Garmin pro rok 2022 jsou chytré hodinky s GPS z řady Garmin Epix 2. Na jakou výbavu a funkce lákají?

Garmin Epix 2

Garmin: Jedna z nejprodávanějších značek na trhu

Češi jsou národem milovníků chytrých hodinek. To také dokazují statistiky, podle kterých počet majitelů chytrých hodinek strmě roste, k čemuž přispěla i pandemie koronaviru.

Při výběru kvalitních chytrých hodinek Češi berou v potaz nejen množství funkcí a cenu, ale také výrobce, který za hodinkami stojí. Jednou z nejprodávanějších značek na českém trhu je značka Garmin, jejíž hodinky pravidelně vítězí v testech a srovnáních.

Značka Garmin byla založená v roce 1989 a v současné době se jedná o vedoucího světového výrobce GPS navigačních zařízení. Co se týče chytrých sportovních hodinek Garmin, reagují nejen na požadavky začínajících sportovců, ale také profesionálů. V nabídce značky najdete elegantní dámské i robustní pánské chytré hodinky.

Novinky Garmin pro rok 2022

Novinkou značky Garmin, která ve světě kvalitních chytrých hodinek způsobila učiněnou revoluci, jsou hodinky Garmin Epix gen 2. O jejich úspěchu svědčí nejen nadšené reakce zákazníků, ale také skvělá hodnocení odborníků. Značka Garmin v roce 2022 uvedla na trh také smartwatch Fenix 7, jež představují novou generaci nejoblíbenějšího modelu Fenix. Pojďme si tyto novinky přiblížit.

Garmin Epix 2
Sportovní hodinky s GPS vás budou motivovat k ještě lepším výkonům.

Řada Garmin Epix druhé generace

První outdoorové hodinky Garmin Epix byly představeny už před sedmi lety, kdy lákaly na plnobarevný dotykový displej. V roce 2022 trh obohatily chytré hodinky s GPS Garmin Epix druhé generace, které se stejně jako původní hodinky Garmin Epix pyšní dotykovým displejem a perfektními mapovými podklady. Tyto hodinky se navíc vyznačují skvělou rychlostí procesorů, přesností GPS a vysokou výdrží baterie. Samozřejmostí je odolná konstrukce a celá řada funkcí.

Na co se můžete se sportovními hodinkami Garmin Epix gen 2 těšit?

Pojďme se na chytré hodinky Garmin Epix gen 2 podívat ještě trošku blíže. Nová generace hodinek si vzala to nejlepší z řady Fenix a navrch přidala velký, dobře čitelný displej AMOLED, který je jasný a živý. Výhodou dotykového displeje s rozlišením 454 x 454 bodů a úhlopříčkou 1,3″ také je, že je možné ho ovládat i v rukavicích.

Hodinky jsou doslova nabité outdoorovými, sportovními, mapovými, navigačními a chytrými funkcemi. Chytré hodinky tak dokáží vyhodnocovat obrovské množství sportovních disciplín, ať už je řeč o lyžování, golfu nebo třeba běhu a plavání. Samozřejmostí je monitoring zdraví a všechny funkce, které nabízí modely Fenix 7. Výdrž baterie je v režimu chytrých hodinek 5 dní a v úspornějším režimu dokonce 16 dní.

Srovnání chytrých hodinek s GPS: Garmin Epix gen 2 a Garmin Fenix 7

Jaké jsou základní rozdíly mezi dvěma žhavými novinkami Garminu v roce 2022? Zatímco Garmin Epix gen 2 nabízí jen jednu velikost hodinek, Garmin Fenix 7 je dostupný ve třech velikostech. Významným rozdílem je také displej. Epix přináší AMOLED displej se zářivým podáním barev a Fenix 7 využívá technologii MIPS. Obě řady však využívají dotykové ovládání.

V neposlední řadě rozdíl spočívá ve funkci Solar, která umožňuje baterii dobíjet ze slunečního záření, tuto funkci nabízejí pouze vybrané modely Fenix 7. Mnoho věcí však mají tyto hodinky společného, jedná se o naprostou špičku ze světa chytrých hodinek s nespočtem funkcí a vysokou odolností.

Garmin Epix gen 2: Recenze a zkušenosti

Po uvedení hodinek Epix gen 2 na trh vyšla celá řada recenzí a o své zkušenosti s těmito hodinkami se podělilo i mnoho zákazníků. A jak hodinky v recenzích obstály? Na jedničku. Nejčastěji se objevovaly pochvaly na jasný displej AMOLED, odolnou konstrukci, skvělé zdravotní údaje, mapové podklady a navigační funkce a měření téměř všech představitelných aktivit. Výhody naprosto převažují nad nevýhodami, mezi které patří snad jen vyšší cena a nižší výdrž baterie oproti modelům Fenix 7.

Garmin Epix 2
Hodinky Garmin Epix 2 vám poskytnou množství důležitých zdravotních údajů. Zdroj: Pulsmetry.cz

Cena sportovních hodinek Garmin Epix gen 2

Hodinky Epix druhé generace jsou dostupné ve dvou verzích. Základní rozdíl mezi nimi spočívá v použitém materiálu, zvolit můžete buďto titan, nebo ocel. Titanová verze je o něco dražší, je doplněná o safírové sklo a využívá takzvaný GPS multiband. Její cena se pohybuje okolo 24 500 Kč. Hodinky vyrobené z oceli pořídíte od 19 990 Kč.

Kde hodinky Garmin Epix gen 2 koupit?

Zaujaly vás funkce a výhody hodinek Garmin Epix gen 2 a uvažujete nad tím, že si je pořídíte? Zakoupit je můžete například v e-shopu Pulsmetry.cz, kde k vybraným modelům kvalitních chytrých hodinek Garmin Epix gen 2 získáte zdarma dárek v podobě ochranného skla.

.