Zavřít reklamu

Čím déle používáme svá Apple zařízení, tím více se zaplňují nejrůznějšími fotografiemi a videozáznamy. A čím více obsahu tohoto typu se nachází na našich zařízeních, tím horší může někdy být najít to, co právě hledáme. V dnešním článku vám představíme čtyři způsoby prohledávání fotografií na Apple zařízeních.

Vyhledávání podle osob

Operační systémy od Applu již nějakou dobu nabízí možnost vyhledávání fotografií podle obličejů osob, které se na nich nacházejí. V průběhu používání Fotoaparátu a nativních Fotek vás systém čas od času vyzve, abyste osoby na fotografiích označili jménem. Právě podle tohoto jména – stačí jej zadat do vyhledávacího pole v nativních Fotkách. Pokud chcete označit osobu na fotce, klepněte na danou fotku a ve spodní části displeje klepněte na i v kroužku. V levém dolním rohu fotky klepněte na ikonku portrétu v kroužku s otazníkem a v menu, které se vám objeví, zvolte Označit jménem.

Vyhledání podle více parametrů

V nativních Fotkách v iOS, iPadOS či macOS vyhledat také snímky na základě více parametrů najednou – například záběry vašeho pejska v zimě roku 2020 v Praze. Klepněte nebo klikněte (v závislosti na operačním systému, se kterým právě pracujete) na ikonku vyhledávání. Do vyhledávacího pole začněte zadávat první parametr (například jméno). Vyberte příslušný parametr z menu, které se vám objeví pod vyhledávací lištou, a můžete začít zadávat další parametr hledání.

Vyhledávání podle popisků, textu nebo titulku

Ve Fotkách v rámci operačních systémů od Applu můžete vyhledávat také podle popisků, titulků a textu. Postup vyhledávání je prakticky podobný, jako ve výše zmíněných případech. Pokud třeba hledáte snímek, ke kterému jste přidali popisek „pizzerie“, stačí toto slovo zadat do vyhledávacího pole. Pokud chcete k vybrané fotografii přiřadit vlastní titulek, klepněte na i v kroužku ve spodní části displeje. V kartě, která se vám zobrazí, klepněte v horní části na položku Přidejte titulek, a můžete zadat požadovaný text.

Vyhledávání „sousedních“ snímků

Pamatujete si, že jste na dovolené pořídili snímek vodopádu, chtěli byste si z daného dne prohlédnout všechny snímky, ale nemůžete si vzpomenout, kdy zhruba jste fotografii pořídili? Stačí do vyhledávacího pole zadat klíčové slovo – v našem případě „vodopád“. Jakmile najdete požadovanou fotku, klepněte na ni a poté ve spodní části displeje klepněte na i v kroužku a poté zvolte Zobrazit v albu Všechny fotky.

.