Zavřít reklamu

Fotky jsou nativní aplikací od Applu, kterou můžete využívat k prohlížení, správě a úpravám vašich fotografií napříč všemi vašemi jablečnými zařízeními. V dnešním článku si ukážeme 5 tipů a triků pro používání nativních Fotek na Macu.

Úprava fotografií

Nativní Fotky na Macu nabízí kromě jiného také hrstku základních nástrojů pro úpravu vašich fotografií. Abyste mohli zahájit úpravy, klikněte nejprve dvakrát na náhled příslušné fotografie. V pravém horním rohu klikněte na Upravit a poté můžete začít s požadovanými úpravami – vše potřebné naleznete v panelu na levé straně okna aplikace.

Kopírování úprav

Podobně jako se v textových dokumentech kopírují styly, můžete i v nativních Fotkách na Macu kopírovat soubory parametrů úprav a rychle a snadno je aplikovat na více fotografií. Nejprve u jedné z fotografií proveďte příslušné úpravy. Poté na snímek klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Zkopírovat úpravy. Vraťte se do knihovny, vyberte druhý snímek a v pravém horním rohu klikněte na Upravit. Poté na fotografii klikněte pravým tlačítkem myši a v menu zvolte Vložit úpravy.

Import fotografií

Fotografie můžete do knihovny Fotek na vašem Macu importovat několika různými způsoby. Pokud máte požadované snímky uložené na ploše, jednoduše využijte funkci Drag & Drop a fotky přetáhněte. Pro import z jiného zařízení klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu na Soubor -> Importovat a vyberte příslušné umístění.

Zobrazení informací

Nativní Fotky na Macu vám mohou také skvěle posloužit ke zjištění detailnějších informací o importovaných snímcích. Nejprve na vybranou fotografii klikněte pravým tlačítkem myši. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Informace – objeví se vám nové okno s údaji o místě, času a dalších podrobnostech pořízení snímku.

Automatický import z iPhonu

Pokud do nativních Fotek na vašem Macu často také importujete fotografie z vašeho iPhonu, jistě se vám bude hodit možnost aktivace automatického spuštění Fotek po připojení iPhonu. Připojte nejprve iPhone k vašemu Macu a poté v panelu na levé straně okna aplikace klikněte na iPhone. V horní části okna pak zaškrtněte možnost Po připojení zařízení spustit fotky. V rozbalovacím menu můžete také nastavit, do jakého alba se budou importovat fotky z iPhonu.

.