Zavřít reklamu

Osobně jsem si již delší dobu myslel, že si lidé na předplatná všemožných služeb tak nějak zvykli. Taková předplatná jsou tady s námi již opravdu dlouho, například v podobě nájmu či leasingu. Stále se ale v moderním světě setkávám s tím, že lidé jednoduše nejsou ochotni si zaplatit za něco, co jim dokáže zjednodušit život. Asi nejčastěji tohle vnímám u jablečné služby iCloud, kdy uživatelé jablečných zařízení dokáží v klidu spát s tím, že jejich data nejsou zálohovaná, a že nevyužívají všech těch výhod, které iCloud nabízí. Těžko říct, zdali se mi takové uživatele podaří přesvědčit k tomu, aby si iCloud předplatili, nicméně v tomto článku se společně podíváme na 5 důvodů, proč je předplacení služby iCloud dobrým nápadem.

Veškeré soubory zálohované

Největší výhodou služby iCloud je, že máte veškerá svá data zálohovaná na vzdáleném úložišti. Konkrétně se jedná o data aplikací, fotografie, videa, dokumenty, poznámky, připomínky a zkrátka a jednoduše vše, s čím každý den pracujete. Pokud se tedy stane, že vám někdo ukradne iPhone či jiné Apple zařízení, popřípadě pokud dojde k jeho zničení, tak nad tím můžete ve finále mávnout rukou. I když totiž o Apple zařízení přijdete, tak máte stoprocentní jistotu toho, že jste nepřišli ani o jeden bajt dat. Osobně právě díky tomuto pocitu mohu klidně spát bez strachu z toho, že se další den můj iPhone či Mac už nikdy nezapne.

icloud iphone

Synchronizace naprosto všude

Kromě toho, že si díky iCloudu můžete nechat zálohovat veškeré soubory, tak navíc k tomu můžete využít také synchronizaci. To konkrétně znamená, že cokoliv uděláte na jednom Apple zařízení, tak můžete ihned začít dělat na druhém jablečném zařízení. Konkrétně mám namysli například práci na různých dokumentech, dále poznámky, otevřené panely v Safari a mnoho dalšího. Pokud tedy například začnete na Macu v Pages tvořit nějaký dokument a rozhodnete se přejít na iPhone či iPad, tak stačí dokument uložit, otevřít Pages v iOS či iPadOS, dokument otevřít a pokračujete přesně tam, kde jste skončili. Nemusíte tedy nic posílat přes e-mail, nemusíte využívat flash-disk a nemusíte využívat ani žádný podobný způsob pro přenos dat.

Funkce z iCloud+

Relativně nedávno představil Apple „novou“ službu iCloud+, která je k dispozici všem jedincům, kteří si předplácí jakýkoliv tarif iCloudu. Součástí iCloud+ je několik skvělých bezpečnostních funkcí, které mohou být pro mnoho uživatelů zajímavé. Primárně se jedná o Soukromý přenos, potažmo Private Relay, který dokáže kompletně zamaskovat vaší identitu při prohlížení internetu, a to včetně IP adresy, polohy a dalších dat. Kromě Soukromého přenosu je k dispozici také funkce Skrýt můj e-mail, díky které můžete, jak už název napovídá, skrýt vaši e-mailovou adresu, a to jak při přihlašování v aplikacích, tak přímo v rámci aplikace Mail. Dále můžete díky iCloud+ používat také vlastní e-mailové domény a zároveň získáte podporu zaznamenávání videa z bezpečnostních kamer skrze HomeKit. Samé skvělé věci.

Využívání iCloud Drive

Na jedné z předchozích stránek jsem se zmínil o tom, že díky iCloudu můžete jednoduše zálohovat veškeré soubory z aplikací. Nutno ale zmínit, že ve skutečnosti si můžete na iCloud zálohovat cokoliv chcete, ať už jsou to filmy, hry, tajné dokumenty či cokoliv jiného – stačí k tomu využít iCloud Drive, což je vzdálené úložiště, na které můžete nahrávat libovolné soubory stejně jednoduše jako do interního úložiště vašeho Apple zařízení. Ke všem souborům, které uložíte na iCloud Drive, pak samozřejmě získáte přístup odkudkoliv, kde je k dispozici internet. V neposlední řadě můžete soubory a složky z iCloud Drive jednoduše sdílet s ostatními Apple uživateli pro jednoduchou spolupráci.

Krabičku cigaret nebo kávu můžete oželet

Na závěr bych chtěl ještě jednou uvést, jak je to vlastně s cenami služby iCloud. K dispozici jsou celkově tři placené tarify, a to 50 GB za 25 Kč měsíčně, 200 GB za 79 Kč měsíčně nebo 2 TB za 249 Kč měsíčně. Dva poslední zmíněné tarify, tedy 200 GB a 2 TB, pak můžete sdílet s až šestičlennou rodinou. Pokud byste tedy využili sdílení s takto početnou rodinou, tak 200 GB úložiště získáte za 13 korun měsíčně na jednoho a 2 TB úložiště za 42 Kč měsíčně na jednoho. To jsou doopravdy takové částky, za které si v dnešní době nekoupíte už prakticky nic – možná tak malou kávu nebo půlku krabičky cigaret. Tím bych chtěl jen poukázat na to, jak levný doopravdy iCloud je a osobně si myslím, že vzhledem k těm všem funkcím, které nabízí, by jeho cena mohla být ještě vyšší. I kdyby byla cena iCloudu dvojnásobná, neměl bych problém s jeho zaplacením. A neměli byste takový problém mít ani vy. Mnoho uživatelů začne iCloud či jinou formu zálohování a synchronizace využívat až po ztrátě cenných dat – nezařaďte se do této skupiny uživatelů a pokud tak nečiníte, začněte iCloud využívat ihned.

.