Zavřít reklamu

Moderní smartphony jsou komplexní zařízení, které fungují jako celek. iPhony Applu ale patří mezi ty nejlepší, což do jisté míry určuje mnoho faktorů, včetně jejich ceny. S jejich postupnou evolucí ale přicházely různé vlastnosti, bez kterých si je dnes dokážeme jen těžko představit a bereme je jako samozřejmost. Zde jsme vybrali 5 z nich. 

Špičkový výkon 

Každá generace iPhonu přináší také novou generaci čipu, tedy alespoň v modelech s přídomkem Pro. A ač se konkurence snaží, proti výkonům iPhonů nemá prostě pořád šanci. Do jisté míry za to může samotný Android, nicméně právě i v tom je síla iPhonů. Když si jeden výrobce dělá všechno svoje, přináší mu to prostě větší benefity, než je tomu u ostatních. I ten nejlepší Android tak aktuálnímu iPhonu nestačí, i když má třeba dvojnásobnou RAM. 

5G 

Možná si bez sítí 5. generace dokážete ještě představit svůj život, ale v iPhonech přítomnost této technologie prostě bereme jako jasně danou věc. Museli jsme si tedy chvíli počkat, než přišla, od té doby je ale přítomna v každém novém iPhonu, a to i iPhonu SE 3. generace. Apple navíc nemá za potřebí zmiňovat podporu v názvu zařízení, jako je tomu u mnohých jiných výrobců. Třeba Samsung pořád svým modelům řady Galaxy A přídomek 5G dává, kdybyste si nebyli podporou jisti. U Applu jsme to zažili jen s příchodem technologie 3G ve druhém a třetím iPhonu. 

Bezpečnost 

Dá se to rozdělit na dvě větve, tedy bezpečnost zařízení a bezpečnost uživatele. V obou iPhony excelují, a to díky Face ID (či ještě Touch ID) a pak samozřejmě funkcím, jako jsou SOS služby, včetně satelitní komunikace nebo detekci autonehody. Pak je zde ještě starost o naše soukromí, aby se naše data nedostala tam, kam nechceme. Málokteré zařízení tak nabízí tak komplexní bezpečnost nás i zařízení, jako iPhone. 

Nejlepší odolnost 

I když se ostatní společnosti snaží, iPhony excelují ve své odolnosti. Např. iPhony 15 Pro mají už i titanový rám těla. Pak je zde sklo Ceramic Shield a samozřejmě celková odolnost. Ta konkrétně od iPhonu 12 vyhovuje specifikaci IP68, která ve všech novějších modelech určuje výdrž zařízení po dobu až 30 minut v hloubce do 6 metrů podle normy IEC 60529 (iPhone SE 3. generace má udávanou hloubku jen 1 m). 

Apple Pay 

Placení telefonem? To je přece běžná věc. Peněženky se tak nemusíme bát nechat doma, protože Apple Pay je všude a jeho využití praktické – nejen na fyzických terminálech, ale také aplikacích a webu. Díky možnosti mít v telefonu i třeba občanku, tak fyzickou peněženku opravdu nepotřebujeme. Ve Wallet navíc máme všechny vstupenky, vouchery, jízdenky a další. 

.