Zavřít reklamu

Superminimalistická plocha

Pro dosažení super čistého vzhledu stačí v nabídce Upravit -> Přizpůsobit po dlouhém stisku plochy zvolit velké ikony aplikací, a to po klepnutí na variantu Velký ve spodní části displeje s ukázkou náhledu ikonek. Dříve to bylo možné pouze s jailbreakem, ale teď si konečně můžeme upravit plochu bez zbytečných komplikací.

SMS přes satelit (iPhone 14 a novější)

Nacházíte se někde mimo dosah signálu? iOS 18 na iPhone 14 a novějších přináší novou nouzovou funkci – možnost posílat SMS zprávy přes satelit. Toto rozšíření funkce nouzové SOS vám umožní odesílat a přijímat iMessage nebo SMS zprávy pomocí satelitu a podporuje všechny obvyklé funkce.

AirPlay s prostorovým zvukem (iPhone XS a novější)

Spolu s příchodem operačního systému iOS 18 společnost Apple také zavádí podporu prostorového zvuku při sdílení přes AirPlay. To je rozhodně dobrá zpráva i pro všechny majitele HomePodů. Samozřejmostí je také podpora formátu Dolby Atmos u přehrávání přes AirPlay.

Pište dotazy Siri (iPhone 15 Pro a Pro Max)

Siri konečně dostává nový vzhled a kýžený upgrade, i když pouze na produktové řadě iPhone 15 Pro. To je díky tomu, že ji pohání nový procesor od Applu. Jednou z novinek v iOS 18 je také možnost psát dotazy Siri, čímž se z ní stává efektivně chatbot. Pokud nechcete mluvit s hlasovou asistentkou nahlas, můžete dvakrát klepnout na spodní část obrazovky a napsat příkaz, například nastavení budíku.

Odmítněte hovory pokýváním hlavou (AirPods Pro 2, iPhone XS a novější)

Pokud vlastníte sluchátka AirPods Pro 2, novou zajímavou funkcí v iOS 18 jsou „gesta hlavou“. Například pokud jste v přeplněném výtahu a zazvoní vám telefon, můžete Siri říct, aby hovor odmítla potřesením hlavy (nebo naopak, kývnutím přijmout hovor). Dá se říct, že je to možná méně důležitá funkce než izolace hlasu a další skvělé bezplatné upgrady pro AirPods Pro 2, ale rozhodně to byla jedna z těch zábavnějších novinek, které jsme viděli na WWDC 2024.

.