Zavřít reklamu

Asistivní přístup

Asistivní přístup je nová funkce Jedná se o novou funkci kongitivního zpřístupnění s přehlednějším rozhraním, které zobrazuje velký text a tlačítka, vizuální alternativy textu a zaměřené volby pro volání, fotoaparát, zprávy, fotografie, hudbu a všechny požadované aplikace třetích stran. Najdete ji v Nastavení -> Zpřístupnění -> Asistivní přístup v sekci Obecné.

Živá řeč

Pokud se vám nechce nebo nemůžete mluvit, řeč Live Speech může mluvit za vás. Stačí napsat, co chcete říct, a iPhone danou frázi přeříká nahlas. Funguje to v telefonních hovorech a hovorech FaceTime, a dokonce i při osobních rozhovorech. Najdete ji v Nastavení -> Zpřístupnění -> Živá řeč. Zde si můžete vybrat dokonce i hlasy a přidat oblíbené fráze, které si můžete vybrat, když je spuštěna Živá řeč.

Osobní hlas

Osobní hlas je sice k dispozici zatím jen v angličtině, rozhodně se ale jedná o pozoruhodnou funkci. Tato funkce změní váš vlastní hlas na digitální hlas, který můžete používat v aplikaci Live Speech. To je skvělé, pokud vám hrozí ztráta hlasu nebo si jen chcete odpočinout od mluvení nahlas. Stačí Osobní hlas natrénovat pomocí 150 frází a iPhone si vytvoří a bezpečně uloží váš jedinečný hlas. Poté zadejte text a použijte Osobní hlas přes reproduktor nebo ve FaceTime, Telefonu a dalších komunikačních aplikacích. Najdete ji v Nastavení -> Zpřístupnění -> Osobní hlas.

Rychlost mluvení Siri

Většina z vás s rychlostí mluvení Siri nemá problém, ale pokud je pro vás příliš rychlá nebo naopak příliš pomalá, můžete si rychlost mluvení Siri přizpůsobit podle svých preferencí. Přejděte do Nastavení -> Zpřístupnění -> Siri -> Rychlost čtení a nastavte rychlost, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Pozastavení animací

Pokud nemáte rádi vizuální bombardování GIFy v Safari nebo Zprávách, můžete tuto funkci vypnout, aby se animované obrázky automaticky nepřehrávaly. Místo toho můžete obrázek podle potřeby přehrát klepnutím na něj. Přejděte do Nastavení -> Zpřístupnění -> Pohyb -> Automatické přehrávání animovaných obrázků a vypněte jej.

.