Zavřít reklamu

CarPlay je součástí iOS, což je jeho největší výhoda. Nikdo tak nemusí čekat na vůli automobilek, až aktualizují svůj systém vozu, abyste získali ty nejnovější funkce a možnosti. Jaké jsou tedy hlavní novinky v CarPlay v iOS 17? 

Apple Mapy 

Vlastní navigační aplikace Applu vám poprvé nabídne možnost uložit si podklady off-line. To jednoduše znamená, že se můžete skrze aplikaci nechat navigovat, i když nemáte k dispozici mobilní data. Před odjezdem si tak uložíte konkrétní oblast, do které jedete, nebo kterou budete projíždět a máte jistotu, že ať se signálem stane cokoli, dojedete, kam potřebujete. Pro elektromobily aplikace přidává v podporovaných oblastech i zobrazení dostupných kompatibilních nabíječek s jejich vytížením v reálném čase. 

Sdílení hudby 

SharePlay konečně bude fungovat i s CarPlay. Díky tomu nebude přehrávaná hudba odkázána na iPhone řidiče, ale systém bude přehrávat i tu hudbu z Apple Music (navíc k tomu není nutné předplatné, pokud jej má řidič), kterou do něho pošlou jiná zařízení. Samozřejmě bude nutné zařízení nejdříve autorizovat, a to skrze QR kód, který se zobrazí na displeji vozu.  

Redesign oznámení zpráv 

S novou verzí CarPlay v iOS 17 přijde i kýžený redesign dialogu zobrazovaném při přijetí a odeslání zprávy. Jsou zde tedy velká tlačítka, která lze pohodlně stisknout i za jízdy a zprávu si tak poslechnout. K dispozici bude také přepínač pro povolení nebo zakázání funkce oznamování zpráv pro jednotlivé konverzace. 

Siri 

Stejně jako v celém iOS 17 budete moci vyvolat hlasovou asistentku Siri prostým vyslovením jejího jména, aniž byste před tím museli říci „Hey“. Vše ostatní bude fungovat dále totožně, jako nyní. 

Nová tapeta 

Je to malý krok pro Apple, ale velký krok k ucelení ekosystému, který díky nové tapetě poplatné iOS 17 bude korespondovat s vaším iPhonem. Přítomna bude ve světlém i tmavém režimu.

.