Zavřít reklamu

Co si klade největší nároky na baterii a co nejvíce ovlivňuje výdrž iPhonu? Samozřejmě že je to displej. 5 tipů na prodloužení výdrže iPhonu za pomoci vhodného upravení jasu a barev na jeho displeji jsme si však již řekli. Nyní je na řadě dalších 5 tipů, které se displeje netýkají a možná o nich ani nevíte. 

Tyto tipy neberte v tom ohledu, že vás nějakým způsobem ovlivňují v interakci s iPhonem, což je rozdíl právě od tipů týkající se displeje. Zároveň zde není počítáno s funkcí Nerušit nebo Režimem nízké spotřeby, které samozřejmě mají na výdrž také vliv. Tyto typy jsou takové, které výdrž vašeho zařízení prodlužují dlouhodobě, a přitom nemají žádný větší vliv na jeho funkčnost a zobrazení.

Automatické přehrávání Live Photos a videí 

Pokud listujete svou galerií fotek, pořizujete-li Live fotky a videozáznamy, ty se vám v náhledech automaticky přehrávají. To samozřejmě znamená nároky na výkon, z čehož také plyne vyšší spotřeba energie. Toto automatické chování ale můžete jednoduše vypnout, stačí, když půjdete do Nastavení -> Fotky a zde sjedete níže kde vypnete možnost Automatické přehrávání videí a Live Photos.

Odesílání fotek na iCloud 

A fotky ještě jednou. Pokud používáte Fotky na iCloudu, tak můžete mít nastaveno, aby se vám po každé pořízené fotografii ta odesílala na iCloud – a to i přes mobilní data. Tento krok vám tedy ušetří nejen je, ale i baterii. Okamžité odeslání fotografie totiž může být zbytečné, když se snímek může odeslat až budete na Wi-Fi, a to také s menší energetickou náročností. To oceníte zejména na svých několikadenních výletech a v místech s horším signálem. Jděte tedy do Nastavení -> Fotky -> Mobilní data. Chcete-li veškeré aktualizace přenášet jen přes Wi-Fi, nabídku Mobilní data vypněte. Zároveň mějte i vypnutou nabídku Neomezené aktualizace.

Vyzvedávání nových e-mailů 

Ideální je samozřejmě nedostávat zástupy zbytečných e-mailů, které vás vlastně ani nezajímají a ihned je mažete. Protože odhlášení newsletterů je ale zdlouhavé, a vám se do toho jistě nechce, nemusíte hned vědět o každé super výhodné nabídce, která vám do schránky spadne. Stahování e-mailů si totiž také bere značnou část energie zařízení.

Jděte tedy do Nastavení -> Pošta, kde zvolte nabídku Účty. Zde si pak rozklikněte nabídku Vyzvedávání dat. Následně můžete definovat, jak často z jakých schránek se vám má pošta stahovat. Push znamená okamžitě, pokud nastavíte všude Ručně, bude to znamenat, že e-maily vám přijdou až po otevření aplikace. Ideální tak může být nastavení na hodinový interval.

Aktualizace na pozadí 

Podobnou funkčnost nabízí i Aktualizace na pozadí, která u spuštěných aplikací hlídá nová data. Ta vám pak po jejich opětovném otevření předloží. Pokud však toto chování u určitého titulu nepotřebujete, můžete mu jej zakázat. Stačí k tomu jít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace na pozadí. Úplně nahoře si můžete určit, na jakých datech budou aplikace svůj obsah automaticky aktualizovat, seznam níže pak ukazuje, jak máte jednotlivé tituly nastaveny. Jednoduchým vypnutím nebo zapnutím přepínače pak dané aplikaci aktualizaci dat zamítnete nebo povolíte.

Perspektivní zvětšení 

Když Apple s touto funkcí přišel, byla dokonce dostupná jen na novějších modelech iPhonu. Byla totiž tak náročná na výkon, že by ji starší zařízení neutáhla. Proto nám Apple dává na výběr i dnes, jestli chceme perspektivní zvětšení používat, nebo ne. Toto rozhodnutí si volíte při nastavení nové tapety v Nastavení -> Tapeta. Když zvolíte nabídku Vyberte novou tapetu a nějakou určíte, tak se vám níže zobrazuje volba Perspektivní zvětšení: ano/ne. Zvolte tedy ne, čímž se vám pak tapeta nebude pohybovat podle toho, jak telefon nakláníte.

.