Zavřít reklamu

Vaše zařízení může mít brilantní displej, extrémní výkon, může pořizovat dokonale ostré fotografie a bleskově surfovat na internetu. Všechno to je k ničemu, pokud mu prostě a jednoduše dojde šťáva. Na iPhonu, iPadu i iPodu touch si však můžete pro lepší představu o zbývající energii zařízení zobrazit ukazatel nabití baterie v procentech. 

Telefony iPhone X a novější, tedy ty, které obsahují výřez v displeji pro True Depth kameru a reproduktor, ukazují procentuální nabití baterie automaticky, bohužel však ne ve stavovém řádku, protože tam by se tato informace nevešla. I když by ji mnozí uvítali místo prostého zobrazení ikony baterie, Apple tuto možnost nenabízí. Musíte si tedy z pravého horního rohu (ano, tam, kde je právě symbol baterie přítomen) stáhnout Ovládací centrum. To již vedle ikony baterie zobrazuje i její procenta.

Starší zařízení, jmenovitě iPhone SE 2. generace, iPhone 8 a všechny předchozí modely (stejně jako iPady anebo iPod touch), už mohou procenta vedle baterie ukazovat přímo. Tuto možnost si ale musíte zapnout, Jděte k tomu do Nastavení -> Baterie a zde zapněte volbu Stav baterie. I když si však tuto možnost nezapnete, jakmile přejdete do režimu nízké spotřeby, procenta se vám budou u ikony baterie ukazovat automaticky.

Baterii však můžete kontrolovat i ve stejnojmenném widgetu. Ten můžete mít na stránce zobrazení dnes, ale lze si jej přidat i na plochu. Vyjma baterie zařízení umí zobrazovat i připojená sluchátka AirPods, baterii Magsafe a další.

Význam jednotlivých ikon baterie 

Sama baterie může měnit svou ikonu podle toho, jak s ní nakládáte, jaký režim máte aktivovaný, ale také podle jejího podkladu (tapety). Její smysl je samozřejmě takový, že alespoň obecně ukazuje úroveň nabití zařízení. Pokud máte světlý podklad, zobrazuje se vám černě, pokud naopak tmavý, zobrazuje se bíle. Klesne-li její hodnota pod 20 %, zbývající kapacita vám bude ukazována červeně. Jakmile však i v tento moment, nebo kdykoli jindy, aktivujete režim nízké spotřeby, tak se ikona přebarví na žlutou barvu. Pokud pak své zařízení nabíjíte, vidíte na ikoně baterie blesk a její kapacitu zeleně.

.