Zavřít reklamu

Prostřednictvím služby iTunes můžete na vašich Apple zařízeních provádět nákupy aplikací, ale třeba také platit za multimediální obsah – nákupy skladeb i celých alb, zvuků, vyzvánění do iPhonu, nebo třeba nákupy a půjčování filmů. V dnešním článku vám představíme pět funkcí, které se při nákupech v iTunes určitě vyplatí využít.

Placení prostřednictvím operátora

Za položky v iTunes je již několik let možné platit také prostřednictvím vybraných operátorů. Znamená to, že se v tomto případě nebudete muset se společností Apple dělit o údaje z vaší platební karty, ale nákupy vám budou účtovány přes fakturu od vašeho operátora. Pokud chcete na iTunes nastavit placení přes operátora, spusťte na iPhonu Nastavení a klepněte na panel s vaším jménem. Klepněte na Platby a doručování, poté klepněte na vaši aktuální platební metodu a zcela dole zvolte odebrat platební metodu. Poté stačí jen jako novou platební metodu zadat platby přes mobilní telefon.

Vyhledání nákupu podle částky

Přišlo vám oznámení o stržení platby za nákup v iTunes, ale vy si marně lámete hlavu nad tím, o jaký nákup se mohlo jednat? Apple nabízí možnost vyhledání nákupu podle částky. Na stránce reportaproblem.apple.com se přihlaste za pomoci svého Apple ID a hesla. Zde stačí do políčka Hledat zadat požadovanou částku a stisknout Enter.

Seznam přání

Narazili jste na film nebo skladbu na iTunes, kterou si z různých důvodů nechcete kupovat hned, ale rádi byste se k ní někdy vrátili? Skvělým řešením je uložení do seznamu přání. Pokud si do seznamu přání chcete přidat film nebo skladbu z ITunes Store, klepněte na vybranou položku. Poté vpravo nahoře klepněte na ikonku sdílení a zvolte Přidat do seznamu přání. Seznam přání najdete po klepnutí na ikonku seznamu v pravém horním rohu hlavní obrazovky iTunes Store.

Vyžadování hesla u každého nákupu

Pokud nejste jedinou osobou, která má přístup k vašim Apple zařízením, a máte strach, že by někdo mohl nedopatřením z vašeho účtu zakoupit aplikaci nebo mediální obsah, můžete si nastavit vyžadování hesla při každém nákupu. Na iPhonu spusťte Nastavení a klepněte na panel s vaším jménem. Zvolte Média a nákupy -> Nastavení hesla a aktivujte položku Vždy požadovat heslo. Můžete zde nastavit také požadování hesla i při bezplatném stahování.

Hotovost na Apple ID

K placení na iTunes můžete využívat také hotovost na Apple ID. Finanční prostředky převedete na váš Apple ID účet prostřednictvím tradičních platebních metod, například debetní nebo kreditní kartou. Pro přidání prostředků na váš Apple ID účet spusťte na iPhonu App Store a vpravo nahoře klepněte na ikonku vašeho profilu. Klepněte na Přidat hotovost na účet, a poté stačí už jen vybrat některou z částek nebo zadat vlastní.

.