Zavřít reklamu

Apple vyrábí kvalitní a spolehlivé produkty, to ale samozřejmě neznamená, že jsou naprosto bezchybné. Uživatelé jablečných zařízení mi jisté dají zapravdu když řeknu, že se čas od času prostě a jednoduše s nějakou tou chybou prostě potýkat musíme, a to jak na iPhonu, iPadu a Macu, tak i na Apple Watch. V tomto článku se společně podíváme na celkově 5 nejčastějších problémů s Apple Watch a jak je můžete řešit. Vrhněme se přímo na věc.

Neodemknutí Macu

Vlastníte kromě Apple Watch také Mac? Pokud ano, tak jistě víte, že existuje mnoho různých způsobů pro jeho odemknutí. Využít můžete klasicky heslo, avšak máte-li novější MacBook, tak jej odemknete pomocí Touch ID. Existuje však také možnost pro automatické odemknutí v případě, že máte na zápěstí nasazené odemčené Apple Watch. Často se ale stává, že tato funkce přestane pracovat správně. Jestliže jste na Macu již provedli deaktivaci a aktivaci samotné funkce, tak zkontrolujte ještě Detekci zápěstí, která musí být zapnutá. Často se stává, že se přepínač funkce zasekne a tváří jako aktivní, a to i přesto, že je vypnutý. Detekci zápěstí můžete (de)aktivovat na iPhonu v aplikaci Watch, kde přejděte do Moje hodinky → Kód.

Pomalý systém

Vlastníte starší Apple Watch? Popřípadě máte novější jablečné hodinky, ale jsou pomalé? Pokud jste si odpověděli kladně, tak pro vás mám jeden super tip, který zaručeně pomůže, a to ve všech případech. Když procházíte (nejen) operačním systémem watchOS, tak si můžete všimnout různých efektů a animací, které se automaticky provádějí. Pravdou ale je, že tyto efekty a animace jednak využívají hardwarové zdroje, které mohou být použity k něčemu jinému, a jednak nějakou dobu trvá jejich provedení. Suma sumárum, pomalost je více než zřetelná. Naštěstí lze efekty i animace vypnout, stačí přejít na Apple Watch do Nastavení → Zpřístupnění → Omezit pohyb, kde funkci aktivujte.

Nelze se připojit k iPhonu

Stává se vám, že se Apple Watch nemohou připojit k vašemu jablečnému telefonu? Pokud ano, tak věřte, že příčin může být hned několik. Primárně se ujistěte, že máte na obou zařízeních zapnuté Bluetooth a Wi-Fi, potažmo že nemáte aktivní režim Letadlo. Jestliže vše zmíněné splňujete, tak proveďte restart Apple Watch i iPhonu, a to klasickým vypnutím a zapnutím. Pokud ani poté nedošlo k opravě chyby, tak bude nutné jablečné hodinky kompletně resetovat do továrního nastavení a provést opětovně celý postup spárování. Jedná se sice o ten nejvíce zásadní krok, který můžete udělat, avšak přímo na Apple Watch se příliš dat nenachází, jelikož jsou zrcadleny z iPhonu, takže vás reset nebude tolik bolet. Po opětovném nastavení máte za pár minut vše zpět. Tento postup provedete tak, že na Apple Watch přejdete do Nastavení → Obecné → Reset → Smazat data a nastavení.

Snímky obrazovky se nezobrazí

Máte na Apple Watch aktivní funkci pro pořizování snímků obrazovky? Pokud ano, tak jistě víte, že se snímky neukládají do úložiště hodinek, ale do úložiště spárovaného iPhonu. Zde se však samozřejmě musí nějakým způsobem dostat. Občas se bohužel stává, že snímky obrazovky do úložiště jablečného telefonu jednoduše nedorazí, což může být frustrující. V takovém případě se přesvědčte, že máte aktivní Bluetooth, a že se nacházíte na stejné Wi-Fi síti. Osobně se mi v takové situaci navíc podařilo na iPhonu otevřít Fotoaparát a pořídit jakýkoliv snímek, čímž dojde k vyvolání synchronizace. Případně můžete synchronizaci, pokud je k dispozici, ručně vyvolat na iPhonu ve Fotkách, a to sjetím úplně dolů a klepnutím na Pokračovat.

fotky iphone pokračovat synchronizace

Nerozsvícení obrazovky po zvednutí zápěstí

Pokud chcete na jablečných hodinkách rozsvítit displej, můžete využít několik postupů. Pro rozsvícení displeje stačí, abyste se jej dotknuli prstem, popřípadě abyste otočili digitální korunkou. Většina z nás však využívá automatické rozsvícení displeje po zvednutí zápěstí směrem nahoru. Stává se však, že tato funkce přestane pracovat podle představ, popřípadě že přestane kompletně fungovat. V takovém případě většinou pouze stačí, abyste provedli deaktivaci a opětovnou aktivaci funkce Probudit zvednutím zápěstí. Tuto funkci najdete v aplikaci Watch, kde přejděte do Moje hodinky → Zobrazení a jas.

.