Zavřít reklamu

Nativní Připomínky od Applu jsou skvělé zejména pro ty, kteří si potřebují vytvořit jen jednoduchý seznam, případně na něm s někým spolupracovat. Kromě perfektní integrace do ekosystému však nemusí být pro každého ideální volbou, jelikož se jedná jen o opravdu jednoduchý úkolníček. V App Storu však existuje nespočet různých aplikací, které vám s pokročilým denním seznamem pomohou, a my se dnes podíváme na několik z nich.

Microsoft To Do

Pokud hledáte aplikaci s minimalistickým designem společně s pokročilými funkcemi navíc, tak byste Microsoft To Do jistě měli zařadit na seznam těch, které by se vám mohly hodit. Aplikaci nainstalujete jak do iPhonu a iPadu, tak i Macu, počítače s Windows a na Android. Nabízí vytváření jednoduchých úkolů, ke kterým si však můžete přidávat soubory, spolupracovat na nich s ostatními uživateli nebo přidávat dílčí úkoly a poznámky. V neposlední řadě data můžete synchronizovat s nativními Připomínkami, což znamená, že budete váš denní seznam mít k dispozici i na vašich jablečných hodinkách, pro které aplikace To Do od redmontského giganta bohužel k dispozici není. Samozřejmostí je výborná integrace s Outlookem, software je také kompletně přeložen do českého jazyka. S používáním tedy nebude mít problém opravdu nikdo.

Google Tasks

Pokud se i ve chvíli, kdy používáte iPhone, potažmo jiné Apple produkty, nemůžete odtrhnout od Google služeb, pak by vaší pozornosti neměl uniknout program s názvem Google Tasks. Jeho hlavní předností je samozřejmě perfektní provázanost s ostatními Google službami jako je Gmail nebo Google Kalendář. Úlohy můžete vytvářet přímo z e-mailových zpráv, nechybí možnost vytvářet dílčí úlohy nebo spolupráce s ostatními uživateli. Přístup k vámi vytvořeným připomínkám poté získáte skrze webové rozhraní.

OmniFocus

Jednou z nejpokročilejších aplikací pro tvorbu připomínek a úkolů je právě aplikace OmniFocus. Kromě klasického vytváření připomínek v této aplikaci také nechybí možnost spolupráce s ostatními uživateli, dále lze zmínit možnost vytváření dílčích úkolů či přidávání zvukových souborů nebo fotek a videí. Připomínky a seznamy je možné označovat štítky nebo si některá data přeposílat na e-mailovou adresu. Dalším důležitým faktorem je, že se OmniFocus velice pohodlně ovládá s připojenou externí klávesnicí, což zejména uživatelům iPadu bude dávat smysl. Po stažení aplikace dostanete dvoutýdenní zkušební verzi zdarma. Co se týče ceny, na výběr máte hned z několika tarifů. Jedním z benefitů OmniFocusu je, že jej můžete nainstalovat do iPhonu, iPadu, Macu i Apple Watch.

Things 3

Tato aplikace představuje perfektní nástroj pro kompletní plánování vašeho dne. Připomínky zde můžete velice přehledně uspořádat a roztřídit si je do seznamů. Ke každému úkolu navíc můžete přidávat různé podúkoly, poznámky a mnoho dalšího. Jednou ze specifických funkcí je seznam, do kterého si roztřídíte volnočasové aktivity na večer, vývojáři tedy mysleli i na to, abyste si po práci odpočinuli. Nechybí také povedená aplikace na vaše zápěstí. Aplikaci Things 3 můžete zakoupit za 249 korun.

Todoist

Todoist těží zejména ze své multiplatformnosti – můžete ji propojit například s Google Kalendářem, Gmailem nebo aplikací Slack. I v Apple ekosystému funguje velice dobře, kde je propojena se Siri nebo třeba využitelná na jablečných hodinkách. Samozřejmě, že si zde můžete připomínky přehledně roztřídit a například i spolupracovat s ostatními uživateli. Aplikace je zdarma, nabízí však pouze základní funkce. Za premium verzi zaplatíte 109 Kč na měsíc nebo 999 Kč na rok.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.