Zavřít reklamu

Fyzika zrovna není tím předmětem, který bývá mnohými oblíbený. Naštěstí ale existují četné mobilní aplikace, které vám s ní pomohou. Zde tak najdete 5 nejlepších aplikací pro iPhone ale i iPad, se kterými budete mít všechny její zákonitosti v malíčku.

Fyzika testy 

V aplikaci si můžete vybrat z velkého množství testů, které jsou zde přehledně seřazené do několika okruhů. Převážná většina z nich je kompletně zdarma. Výsledky testů jsou oznámkované a zaznamenané, takže si následně můžete ověřit, kde jste udělali chyby. V současnosti titul, který je neustále rozšiřován, zahrnuje okruhy z mechaniky, elektřiny, optiky, termodynamiky, astrofyziky a mnoha dalších.

Stažení aplikace v App Store

Fyzika pro 6. a 7. třídu 

Aplikace je kurzem v souladu s rámcovým vzdělávacím programem MŠMT. Ten je určen nejen žákům základních škol, ale všem, kteří se chtějí dozvědět o pravidlech a fyzikálních zákonech, podle kterých se příroda chová. Kurz samotný je pak složený z výukových kartiček a otázek. Kartičky vysvětlují základní pojmy, které si následně procvičíte a zopakujete v otázkách.

Stažení aplikace v App Store

FyzikAR 7 

Titul nad rámec svého digitálního obsahu nabízí i sérii tisknutelných učebně-pracovních listů formátu A5. Vytištěné listy následně slouží jako spouštěče animací, kterých je až 47, a které v AR názorně ukazují a vysvětlují konkrétní fyzikální zákony a jevy. Mimo to je aplikace s pracovními listy koncipována tak, aby rozvíjela digitální gramotnost a kreativitu. Vlastnoručně vyplněné pracovní listy s rozpracovanými příklady mohou studentům nadále sloužit i jako učební pomůcka.

Stažení aplikace v App Store

Fyzikální vzorce 

Jde o jednoduchou, přehlednou a uživatelsky přívětivou aplikaci pro snadný výpočet fyzikálních vzorců. Titul obsahuje na 17 základních fyzikálních vzorců (např. elektrická práce, tlak, Archimédův zákon, teplo apod.), které jsou rozdělené do několika patřičných kategorií. U každého vzorečku pak samozřejmě nechybí ani dodatečné informace.

Stažení aplikace v App Store

Skupenství od Tinybop 

Zjistěte, jak změny v teplotě ovlivňují skupenství, když mrazíte sodovku, pražíte popcorn, nebo např. tavíte zlato. V aplikaci děti poutavou a přehlednou formou prozkoumají, jak pevné látky při změnách teploty tají, tekutiny tuhnou a plyny kapalní. Prozkoumají jednotlivé fáze změn a zjistí, které změny jsou nezvratné. Nechybí informace o bodu tuhnutí a tání jednotlivých předmětů ani to, jak se se různé předměty chovají při extrémních teplotách (od -300 °C do 3000 °C).

Stažení aplikace v App Store

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více