Zavřít reklamu

Geografie, česky též zeměpis, je věda studující prostorové rozšíření jevů na Zemi, jejich vzájemnou interakci a vývoj v čase. Aktuální problémy přitom studuje dynamicky s měnící se společností a její interakci s krajinou. Těchto 5 nejlepších aplikaci pro iPhone s tematikou zeměpisu vás naučí hlavní města, vlajky, ale přiblíží i světová pohoří a mnoho dalšího.

Hlavní města všech zemí světa 

Jedná se o jednoduchou a přehlednou aplikaci, ve které hádáte hlavní město dané země, a jak aplikace uvádí, nabízí ta celého světa i s podrobným popisem, abyste se o nich dozvěděli co nejvíce. Nabízí několik herních režimů odlišených svou obtížností. Ta nejlehčí obsahuje jen 30 nejznámějších měst, ta nejtěžší už ale nabízí všechna. Skvělé je, že je aplikace zdarma a bez mikrotransakcí a že je kompletně přeložena do naší mateřštiny.

Aplikaci zdarma stáhnete zde 

Flags of All Countries: Quiz 

Pokud byl předchozí titul o hlavních městech, tak je tento naopak o vlajkách. Chcete-li se tedy naučit vlajky všech zemí světa, stačí si stáhnout aplikaci, která vám pomůže rychle porozumět kultuře po celém širém světě a všech jeho kontinentech. Projdete několika postupně složitějšími úrovněmi a během několika dnů si všimnete jasných zlepšení svých znalostí. Testy mohou zahrnovat možnosti čtyř a šesti odpovědí, ze kterých můžete vybírat, ale lze je přizpůsobit tak, aby plně vyhovovaly vašim vlastním potřebám.

Aplikaci zdarma stáhnete zde 

Maps of our World 

S aplikací prozkoumáte svět skutečně křížem krážem – od amerických řek po asijské pouště. Ať už vás, co se zeměpisu týče, zajímá cokoli, zde na to najdete odpověď. Pokud pak chcete nabyté vědomosti ověřit v testu, můžete. Na slepých mapách tak hledáte hlavní města, řeky, pohoří a další. Vše je přitom odstupňováno dle několika obtížností, takže počítejte s tím, že se řádně zapotíte. Aplikace totiž byla vyvinuta ve spolupráci s učiteli.

Aplikaci zdarma stáhnete zde 

Seterra Geography 

Aplikace obsahuje více než 300 různých her, které otestují vaše schopnosti orientace v mapách celého světa. Budete zde identifikovat světové kontinenty a jednotlivé státy v nich, stejně jako s jejími provinciemi a hlavními městy. Budete zkoumat pohoří i sopky a tipovat 25 největších měst světa. Mezi to obtížnější pak patří identifikování jednotlivých ostrovů světových oceánů nebo podrobné zkoumání území USA.

Aplikaci zdarma stáhnete zde 

Kids World Atlas 

Nechte své děti poznávat zázrak našeho světa a objevovat jeho krásu prostřednictvím zábavné, interaktivní aplikace. Titul totiž dává dětem příležitost prozkoumat naši planetu prostřednictvím vzrušujících aktivit a her, kterých nabízí na 42. Obsahuje poutavé lekce, které učí o řekách, zvířatech, horách, sopkách, geografii a mnoha dalších zákonitostech. Jedná se však o zábavu pro celou rodinu.

Aplikaci zdarma stáhnete zde 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více