Zavřít reklamu

Apple Watch můžete využít k několika různým činnostem a záležitostem. Primárně jsou určeny ke sledování aktivity a zdraví, sekundárně pak slouží jakožto prodloužená ruka iPhonu, a to například k rychlému řešení notifikací apod. Mimo jiné si však na jablečných hodinkách můžete na cifernících zobrazovat různé informace a data, například o srdečním tepu, počasí, srážkách apod. Zkrátka a jednoduše můžete z ciferníků Apple Watch rychle vyčíst vše, co můžete potřebovat.

Jak na Apple Watch změnit výchozí město pro počasí na ciferníku

V případě, že si na ciferník Apple Watch vložíte widget z aplikace počasí, tak se vám zobrazí data z polohy, ve které se aktuálně nacházíte. Někomu tohle může vyhovovat, na druhou stranu ale mohou existovat i takoví uživatelé, kteří by si rádi zobrazili data o počasí pouze z vybraného města, kde například bydlí, a to bez ohledu na to, kde se zrovna nachází. Dobrou zprávou je, že i tohle je možné v jablečných hodinkách nastavit – stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak se ve spodní části obrazovky v menu přesuňte do Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kus níže, kde v seznamu aplikací najděte a rozklikněte Počasí.
  • Dále se v horní části obrazovky přesuňte do řádku Výchozí město.
  • Zde už jen stačí, abyste si ze seznamu měst vybrali to, o kterém se mají data permanentně zobrazovat.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašich Apple Watch napevno nastavit město, ze kterého se budou zobrazovat data v komplikacích o počasí na ciferníku. V případě, že se v seznamu měst nenachází to, které byste chtěli využít, tak stačí, abyste přešli do nativní aplikace Počasí, kde vpravo dole klepněte na ikonu seznamu. Poté vyhledejte konkrétní město, klepněte na něj a vpravo nahoře stiskněte tlačítko Přidat. Pak už se jen stačí vrátit do aplikace Watch, kde se město zobrazí.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.