Zavřít reklamu

Lockdown nám nekončí, dny se pomalu táhnou a řada hráčů si pomalu začíná stěžovat na to, že nemají pořádně co hrát. To je vzhledem k nynější „okurkové sezóně“ poněkud pochopitelné. Nemusíte se však bát, stejně jako v přechozích dílech našeho seriálu, i nyní se zaměříme na nejlepší hry pro Mac, které by vám neměly uniknout z hledáčku. Nutno však podotknout, že zatímco v předešlých dnech jsme dali prostor především rychlým akčním hrám a adventurním titulům, tentokrát se pro změnu podváme na izometrické hříčky. Ty vám totiž seberou pěkných pár hodin života a zároveň vám dají zabrat, jak co se týče po stránce hratelnosti, tak herních systémů. Podívejte se tedy s námi na nás TOP výběr.

Overlord II

Pokud jste někdy měli chuť ovládat skupinku skřetů, kteří na váš příkaz rabují a vraždí co se dá, díky hře Overlord II se vám tato touha nejspíše splní. Tato adventura říznutá RPG prvky vás zavede do prosperujícího světa, kde dobro zvítězilo nad zlem, obyvatelé si žijí idylickým způsobem života a vše je v pořádku. Tedy až do chvíle, než se vzbudí obávaný pán zla temnoty – Overlord. Právě do jeho role se vžijete a budete si postupně budovat impérium, podmaňovat území a vraždit vše, co vám přijde do cesty. Špinavou práci za vás budě odvádět vaše armáda skřetů, které si můžete postupně vylepšovat, ochočovat si při své ničivé výpravě další druhy a následně je zužitkovat v boji. Herní svět sice není příliš rozlehlý a otevřený, ale to vše plně vynahrazuje rozmanitým prostředím a především možnostmi, které vám hra nabízí. Na Steamu hru navíc pořídíte za pouhých 2.49 dolarů, tudíž se jedná o vynikající vánoční kratochvíli. Ani vaše mašina se nezapotí, hra si vystačí s macOS X 10.9, dvoujádrovým procesorem o 2GHz a základní grafickou kartou.

Diablo III

Když už jsme u těch římských číslovek, podívejme se na dalšího adepta. Kvalitních hack’n’slash her je jablečný systém pomálu a většina z nich se inspiruje u svého staršího sourozence, jímž je právě Diablo. Třetí díl sice vyšel již před několika lety, ale pořád se jedná o skvělou zábavu, která vás donutí ve hře utopit stovky, ne-li tisíce hodin. Vaším jediným cílem bude masakrovat hordy nepřátel, koupat se v krvavé lázni a snažit se postupně projít celým herním světem, který je i přes svou lineárnost nanejvýš dynamický a proměnlivý. Nechybí možnost vylepšovat si svého hrdinu, vybrat si z několika povolání a díky propracovaným RPG prvkům si přizpůsobit postavu k obrazu svému. Hra se sice po čase stane mírně repetitivní, ale i tak nabízí jedinečný zážitek, který se povedl zprostředkovat pouze Blizzardu. Pokud si tedy chcete po vánočním přejídání odpočinout u hry, která je temná a nekompromisní, Diablo III je skvělou volbou. Navštivte tedy Battlenet a hru si za 19.99 dolarů pořiďte. Zahrajete si již s macOS X 10.6.8, Intel Core 2 Duo, 2GB RAM a grafickou kartou NVIDIA GeForce 8600M GT či ATI Radeon HD 2600.

Dota 2

Patříte-li spíše mezi příznivce online her a singleplayeru se vyhýbáte jako čert kříži, jistě jste již narazili na matičku všech MOBA her, Dotu 2. Na rozdíl od svých následovníků si hra stále udržuje aktivní komunitu, profesionální esport scénu a především nekončící pravidelnou dávku obsahu, kterým Valve tento počin zásobuje. Samotný koncept hry je poměrně jednoduchý na pochopení, jediným vaším cílem je zvolit si postavu z plejády hrdinů, z nichž každý má svou vlastní sadu unikátních schopností, a pustit se do boje proti soupeřovu týmu. Cílem je zničit jeho obranné věže a poté samotnou základnu, což se sice zdá jako jednoduchý úkol, avšak k výhře budete kromě perfektních znalostí mechanismů potřebovat také strategii a taktiku, pomocí níž nepřítele přelstíte. Pár hodin potrvá, než se hru naučíte, ale během karantény je konec konců času dost. Neváhejte tedy zamířit na Steam a hru si zdarma stáhnout. Váš hardware příliš protěžovat nebude, zahrajete si již s macOS X 10.9, dvoujádrovým procesorem o 1.8GHz a grafickou kartou NVIDIA 320M či Radeon HD 2400.

Wasteland 2

Pokud preferujete spíše taktičtější přístup a rádi se zamýšlíte nad desítkami možností, které by vám pomohly ze svízelné situace uniknout, Wasteland 2 je pro vás šité jako na míru. Tento izometrický FPS titul s prvky RPG totiž přímo navazuje na svého stařičkého předchůdce z roku 1988 a nabízí návrat do postapokalyptického, westernově laděného světa po atomové válce, kde není o nebezpečná místa nouze. Samozřejmě nechybí hordy mutantů, všudypřítomná radioaktivita a především možnost vytvořit si tým z přeživších a plnit nejrůznější úkoly. Dohromady takto můžete ovládat až 7 postav, z nichž každá disponuje vlastními zbraněmi a vybavením, které můžete v průběhu hry vylepšovat. Máte-li tedy zálusk na izometrickou strategickou hříčku, zamiřte na Steam a vypravte se v této nejisté době do prašného a temného světa Wastelandu 2. Bohatě vám postačí macOS 10.5 a vyšší, Intel Core i5 2.4GHz, 4GB RAM a NVIDIA GeForce 300.

This War of Mine

Ač se ve své podstatě nejedná o čistě izometrický titul, jeho zmínku si zkrátka nemůžeme odpustit. V této nenápadné hříčce si totiž vezmete na starost pár přeživších, kteří se ukrývají před hrůzami války v jednom z domů. Bude na vás, abyste jim zajistili jídlo, pitnou vodu, zásoby a především teplo. Každý člen skupiny má totiž své potřeby a v případě jejich nesplnění může onemocnět či zemřít. Samozřejmě vždy musíte jednoho odvážlivce obětovat a poslat ho ven, čímž ho de facto necháte napospas osudu a hrozí, že ho nemine kulka snipera či některého dalšího z přeživších. Pokud tedy nedáte dopustit na strategické hry, které nešetří emocemi a předhazují vám jedno morální dilema za druhým, zamiřte na Steam a This War of Mine si pořiďte. Věřte nám, že podobný zážitek jste pravděpodobně ještě neokusili.

.