Zavřít reklamu

Aplikace Waze je populární navigace určena pro mobilní telefony, kterou už v roce 2013 koupil Google. Oproti jeho Mapám ale boduje přítomnou komunitou s prvky sociální sítě a také nezaměnitelným designem. I proto jsou plánované novinky vždy velice očekávané. 

Elektromobily 

Elektromobilita je na celosvětovém vzestupu, a proto není divu, že když roste obliba elektromobilů, musí na to reagovat i mobilní aplikace. Ve Waze si tak půjde vybrat svůj dopravní prostředek jako elektromobil stejně jako typ jeho nabíjení, díky čemuž vám aplikace bude předkládat vhodné nabíjecí stanice. Ty budou navíc i uživatelsky editovatelné, takže by tato data měla být stále aktuální. Novinka už je do aplikace zaváděna, celosvětově by měla být k dispozici v řádu týdnů.

Waze 2

Zobrazování nebezpečných silnic 

Pokud v aplikaci narazíte na do ruda zbarvené silnice, jedná se o ty s častým výskytem dopravních nehod. Nachází se zde i patřičná ikona, která má zdůrazňovat zvýšenou opatrnost, a která je vám zobrazena s dostatečným předstihem. Výsledek je takový, že byste měli počítat s možným nebezpečím a přizpůsobit tomu svou jízdu.

Waze 3

Waze nativně 

Waze se primárně používá ve smartphonech a popřípadě nadstavbách, jako jsou CarPlay či Android Auto. Platforma však chce fungovat i nativně. Už nyní je k dispozici ve vozech Renault Austral Hybrid a Renault Megane E-Tech a to i v Evropě. Vozy Renault jsou prvním výrobcem automobilů, který nabízí Waze přímo na multimediální obrazovce vozu, bez nutnosti použití smartphonu. Jak se ale bude tato funkce šířit na další značky, není známo.

Apple Music 

Waze obsahuje audio přehrávač, díky kterému můžete ovládat hudbu přímo v aplikaci, aniž byste se museli kamkoli přepínat. Rozumí si s platformami, jako jsou Deezer, Spotify, YouTube Music, TIDAL, TuneIn a jako poslední byla integrována i podpora streamovací platformy Apple Music. Možnost zapnutí najdete v Nastavení a předvolbě Audio Přehrávač.

Alternativní trasy 

Teprve relativně nedávno také aplikace zavedla informace o alternativních trasách a objížďkách. Ty jsou nyní zobrazovány jako šedé plné čáry, u kterých vás nápověda informuje o tom, kolik času byste touto variantou nebo objížďkou získali, potažmo ztratili. 

.