Zavřít reklamu

Filtrování fotek

Uživatelé si dlouho přáli mít možnost filtrovat fotky v galerii podle typu. S iOS 18 je to konečně realita. Můžete si nechat zobrazit pouze fotky, videa nebo naopak vše skrýt a nechat si zobrazit jen screenshoty. Díky tomu bude procházení vaší galerie mnohem rychlejší a přehlednější. Doufejme, že se podobné funkce brzy dostanou i do galerií telefonů s Androidem.

Nové hledání fotek

Nové vyhledávání ve Fotkách je naprostá bomba – stačí klepnout na lupu a zadat například „jídlo“. Aplikace okamžitě zobrazí všechny fotky s jídlem. Ale to není všechno, hledání je ještě chytřejší. Když zadáte „videohra“, najde nejen fotky a videa s hrami, ale také vytvoří časové značky v nalezených videích, kde se hra odehrává. A to samé funguje i s hledáním účtenek, jezer, hor nebo třeba kamarádů.

Lidé a mazlíčci

V předchozích verzích iOS jste mohli ve Fotkách vyhledávat lidi. S iOS 18 jde ale hledání ještě dál. Nyní můžete pojmenovat osoby a mazlíčky na fotkách a následně je snadno vyhledávat. Stačí zadat třeba „Soňa a David“ a aplikace vám ukáže všechny fotky, kde jsou oba dva dohromady. Hledání funguje skvěle i pro videa. Pokud chcete najít video, kde váš kamarád něco jí, stačí napsat jeho jméno + „jídlo“ a aplikace ho najde. Díky tomu je hledání starých vzpomínek mnohem jednodušší.

Návrhy na tapety

Tato funkce sice nebude vyhovovat všem, ale pro milovníky fotografií je to skvělá věc. Aplikace Fotky v iOS 18 automaticky vybírá ty nejlepší fotky z vaší knihovny a navrhuje je jako tapety na zamykací a domovské obrazovky – navíc k nim ještě přidá filtry. Hodnocení těchto návrhů je subjektivní, ale za nás je to rozhodně užitečná funkce, která vám ušetří čas s hledáním vhodné tapety.

Kategorie v sekci Nástroje

Užitečná sekce Nástroje v záložce Alba dostala vylepšení. Nyní fotky rozděluje do ještě detailnějších kategorií, jako jsou QR kódy, dokumenty, kresby, účtenky, ručně psaný text a další. Zjednodušeně řečeno, pokud máte fotku dokumentu, aplikace vytvoří v sekci Nástroje složku Dokumenty.

.