Zavřít reklamu

Nativní aplikace Počasí pro iPhone se v posledních letech dočkala velmi zajímavých vylepšení. S příchodem iOS 13 konkrétně přišlo kompletní přepracování, díky čemuž aplikace vypadá o mnoho lépe a moderněji. Následující generace iOS pak docházelo především k menším vylepšením s tím, že jedno z těch větších přichází v nejnovějším iOS 16. Může za to především odkoupení aplikace Dark Sky samotným Applem, který se nyní snaží většinu funkcí přenést do vlastního Počasí. Pojďme se společně v tomto článku proto podívat na 5 nových funkcí v Počasí z iOS 16.

Extrémní počasí

Jak jistě většina z vás ví, tak čas od času vydá Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) nějakou výstrahu, která nás má upozornit například na vysoké teploty, požáry, silný déšť, bouřky a další extrémní situace. Dobrou zprávou je, že informace o extrémním počasí se v Počasí z iOS 16 zobrazují i v Česku, takže jsou uživatelé lépe informovaní. Výstrahy si můžete zobrazit třeba v rámci widgetu, anebo přímo v Počasí v horní části u konkrétních měst.

Nastavení notifikací na extrémní počasí

Chcete o všech výstrahách na extrémní počasí vědět jako první a nechcete být nikdy překvapeni? Pokud ano, tak si v iOS 16 konečně můžeme aktivovat notifikace, které nás na extrémní počasí upozorní. Tato funkce byla k dispozici již v iOS 15, avšak v Česku nefungovala. Pro aktivaci notifikací na extrémní počasí i v té nejmenší vesnici stačí přejít do nativní aplikace Počasí, kde vpravo dole klepněte na ikonu menu. Poté v přehledu míst vpravo nahoře klepněte na ikonu tří teček a z menu, které se zobrazí, vyberte Oznámení. Zde už je možné si upozornění na extrémní počasí aktivovat na současnou polohu, anebo na určitých místech. Druhý typ upozornění s hodinovou předpovědí srážek není v Česku podporován.

Detailní grafy v několika sekcích

Co si budeme nalhávat – především ve starších verzích iOS nebyla nativní aplikace Počasí úplně ideální. Chyběly zde různé základní i pokročilé informace a ve většině případech si uživatelé jednoduše stáhli lepší aplikace na počasí od třetích stran. V iOS 16 však došlo k razantnímu vylepšení a uživatelé si nově mohou zobrazit detailní grafy s informacemi o teplotě, UV indexu, větru, dešti, pocitové teplotě, vlhkosti, dohlednosti a tlaku, a to i v těch nejmenších vesnicích v Česku. Pro zobrazení v Počasí klepněte u určitého místa na hodinovou či desetidenní předpověď, kde už se mezi jednotlivými grafy můžete přepínat v menu, které se zobrazí po klepnutí na ikonu se šipkou v pravé části.

Předpověď na 10 dní podrobně

Jakmile se přesunete do Počasí, tak si jednoduše přejetím doleva či doprava můžete zobrazit informace o počasí v jednotlivých městech. Na každé kartě s městem se pak nachází hodinová předpověď, desetidenní předpověď, radar a další informace. Jak už jsme si ale řekli na předchozí stránce, tak Apple v iOS 16 přidal do Počasí možnost pro zobrazení přesných grafů s informacemi. Tyto grafy si můžete jednoduše nechat zobrazit až na 10 dní dopředu. Stačí, abyste na kartě s počasím ve městě klepnuli na hodinovou či desetidenní předpověď. Zde pak nahoře najdete malý kalendář, kde se můžete přesouvat mezi dny. Následně už jen stačí, abyste si klepnutím na šipku s ikonou vybrali data, která chcete zobrazit, viz předchozí postup.

denní souhrn počasí ios 16

Jednoduché textové informace

Patříte mezi jedince, kteří chtějí informace o počasí získat rychle a jednoduše? Pokud ano, tak i na vás Apple myslel. Když se totiž přesunete do nového Počasí v iOS 16, tak si u téměř každé sekce informací můžete nechat zobrazí krátký souhrn, který vám v pár větách řekne, jak na tom stav počasí je. Pro zobrazení těchto textových informací stačí přejít do výše zmíněné sekce s detailními grafy, kde si v menu vyberte konkrétní sekci o počasí. Níže pod grafem pak hledejte kolonku Denní souhrn, popřípadě Předpověď počasí.

.