Zavřít reklamu

Před nedávnem jsme se na letošní vývojářské konferenci WWDC dočkali představení zbrusu nových operačních systémů od Applu. Jestliže náš magazín sledujete pravidelně, tak jistě víte, že se jedná o iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto nové operační systémy nabízí mnoho nových funkcí a my vám jejich přehledy přinášíme ve článcích. V tomto článku se konkrétně podíváme na 5 nových funkcí v Připomínkách z iOS 16, o kterých byste měli vědět. Níže však přikládám odkaz na náš sesterský magazín, kde najdete dalších 5 tipů pro Připomínky – tato aplikace má totiž novinek více. Takže pokud chcete vědět o všech nových věcech z Připomínek, určitě si přečtěte oba články.

Šablony pro seznamy

Mezi jednu z hlavních nových funkcí Připomínek v iOS 16 patří možnost vytvoření šablon. Tyto šablony si můžete vytvořit z jednotlivých již existujících seznamů a následně je využít při vytváření seznamu nového. Tyto šablony používají kopie aktuálních připomínek v seznamu a můžete je zobrazovat, upravovat a používat při přidávání nebo spravování seznamů. Pro vytvoření šablony se přesuňte do konkrétního seznamu a vpravo nahoře klepněte na ikonu tří teček v kroužku. Z menu pak vyberte Uložit jako šablonu, nastavte si parametry a klepněte na Uložit.

Vylepšení zobrazení seznamu Naplánováno

Součástí aplikace Připomínky jsou kromě vámi vytvořených seznamů také seznamy, které jsou zde předpřipravené – a Apple se v iOS 16 rozhodl některé tyto výchozí seznamy upravit, aby byly ještě lepší. Konkrétně se tohle vylepšení týká například seznamu Naplánováno, kde už se vám nezobrazí veškeré připomínky jednoduše pod sebou. Namísto toho jsou rozděleny do jednotlivých dnů, týdnů a měsíců, což pomůže s dlouhodobou organizací.

připomínky novinky ios 16

Lepší možnosti psaní poznámek

Pokud nativní aplikaci Připomínky využíváte, tak jistě víte o tom, že je u jednotlivých připomínek k dispozici několik vlastností, které můžete přidat. Jedná se samozřejmě o datum a čas, dále polohu, značky, označení vlaječkou a fotky. Přímo při vytváření připomínky pak můžete níže nastavit také poznámku. Do tohoto pole pro poznámku přidal Apple možnost formátování textu, včetně seznamu s odrážkami. Stačí tedy na textu podržet prst, a poté v menu vybrat Formát, kde už veškeré možnosti najdete.

Nové možnosti filtrování

Kromě toho, že v Připomínkách můžete využívat vlastní seznamy, tak si můžete vytvořit také chytré seznamy, které dokáží sdružovat jednotlivé připomínky podle určitých kritérií. Konkrétně je možné připomínky filtrovat podle značek, data, času, místa, označení, priority a seznamů. Nově však přibyla možnost, díky které si můžete nastavit, aby se v chytrých seznamech zobrazily buď připomínky, které odpovídají všem kritériím, anebo kterýmkoliv. Nový chytrý seznam vytvoříte tak, že klepnete vpravo dole na Přidat seznam, a poté na Převést na chytrý seznam. Zde už veškeré možnosti najdete.

Možnosti spolupráce

Apple všeobecně v iOS 16 přepracoval to, jakým způsobem můžeme sdílet obsah z různých aplikací s ostatními lidmi. Zatímco v předchozích verzích se jednalo prostě o sdílení, tak v rámci iOS 16 už můžeme používat oficiální název spolupráce. Díky spolupracím můžete mimo jiné také nastavit různá oprávnění, a to velmi jednoduše – byť tedy v Připomínkách zatím moc možností není. Pro nastavení spolupráce stačí, abyste v seznamu vpravo nahoře klepnuli na tlačítko sdílení (čtvereček se šipkou). V menu už pak jen klepněte na text pod Spolupracovat.

.