Zavřít reklamu

Chytré hodinky od Applu jsou ve světě nesmírně oblíbené – a rozhodně se není čemu divit. Nabízí totiž naprosto perfektní funkce, díky kterým si můžete zjednodušit každodenní fungování. Primárně lze Apple Watch využít ke sledování zdraví, aktivity a fitness, každopádně se také jedná o prodlouženou ruku iPhonu, což je nesmírně užitečné. Těžko se však perfektní funkce a možnosti Apple Watch vysvětlují jedincům, kteří je nevlastní. To pravé kouzlo jablečných hodinek poznáte právě až po jejich pořízení. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5 skrytých funkcí v Apple Watch, které se hodí znát.

Aktivujte si funkci pro ochranu sluchu

Apple je jedna z mála společností, které záleží na zdraví svých zákazníků. Neustále provádí různé výzkumy, kterými ještě více zdokonaluje své funkce, které jsou už tak pokročilé. Nejnovější Apple Watch nabízí například sledování tepu, možnost pořízení EKG, sledování okysličení krve, detekci pádu a mnoho dalšího. Kromě toho se Apple Watch dokáží postarat i o to, aby nedošlo k poškození vašeho sluchu. Dokáží totiž změřit úroveň hluku a případně vás na něj upozornit. Tuto funkci můžete aktivovat a nastavit na iPhonu v aplikace Watch, kde v kategorii Moje hodinky níže rozklikněte sekci Hluk. Zde stačí aktivovat Měření hlasitosti zvuku v okolí, níže si pak můžete nastavit práh hlasitosti, od kterého vás budou hodinky upozorňovat.

Rychlý přístup k aplikacím v Docku

Dock znáte nejspíše z Macu, popřípadě z iPhonu a iPadu, kde se nachází ve spodní části obrazovky. Slouží k tomu, abyste skrze něj mohli rychle a jednoduše spouštět oblíbené aplikace, popřípadě k prohlížení složek a otevírání webových stánek. Věděli jste však o tom, že Dock je k dispozici i na Apple Watch? Dostanete se do něj tak, že jedenkrát stisknete boční tlačítko. V Docku na Apple Watch se ve výchozím nastavení zobrazují aplikace, které byly spuštěny naposled. Můžete si ale nastavit, aby se zde zobrazovaly vaše oblíbené aplikace, ke kterým tak získáte rychlý přístup. Stačí přejít na iPhonu do aplikace Watch, kde v kategorii Moje hodinky rozklikněte sekci Dock. Následně zaškrtněte Oblíbené, a poté vpravo nahoře klepněte na Upravit. Zde si pak stačí vybrat aplikace, které se v Docku mají zobrazit.

Využijte Apple Watch pro odemčení iPhonu

Od roku 2017 využívá Apple u svých iPhonů především Face ID, které funguje na základě 3D skenu obličeje. Pomocí Face ID je možné rychle a jednoduše odemknout zařízení, popřípadě potvrzovat nákupy či využívat platební karty skrze Apple Pay. Když ale před dvěma lety přišel COVID-19, tak Face ID narazilo na problém, a to kvůli roušek, které se začaly nosit. Face ID vás s rouškou jednoduše nerozpozná, avšak Apple přišel s řešením, které mohou využít majitelé Apple Watch. Nastavit si můžete odemknutí přes Apple Watch v případě, že budete mít nasazenou roušku. Pokud to systém rozpozná a budete mít na zápěstí odemknuté hodinky, tak vás do iPhonu jednoduše pustí. Pro aktivaci přejděte na iPhonu do Nastavení → Face ID a kód, kde níže v kategorii Odemknout pomocí Apple Watch aktivujte přepínač u vašich hodinek.

Odemykání Macu přes Apple Watch

Na předchozí stránce jsme si řekli více o tom, jak je možné odemykat iPhone pomocí Apple Watch. Věděli jste však o tom, že velice podobně je možné přes jablečné hodinky odemykat i Mac? To ocení především jedinci, kteří nevlastní MacBook s Touch ID, popřípadě Magic Keyboard s Touch ID. Po aktivaci této funkce stačí, abyste pro odemknutí Macu měli na zápěstí nasazené odemknuté hodinky. Poté se Mac automaticky odemkne bez nutnosti zadávání hesla. Pro aktivaci této funkce přejděte na Macu do  → Předvolby systému → Zabezpečení a soukromí, kde přejděte do záložky Obecné. Pak už jen stačí zaškrtnout políčko u funkce Odemykat aplikace a Mac pomocí Apple Watch.

Poznejte čas pomocí zvuku či haptické odezvy

Žijeme v době, kdy je čas vyvažován zlatem. Přesně z toho důvodu je nutné, abyste při práci, či při jakékoliv jiné činnosti, neztratili pojem a čase. Toho můžete docílit různými způsoby – pokud ale vlastníte Apple Watch, tak si můžete nastavit, aby vás informovaly o každé nové hodině, a to pomocí zvuku, popřípadě pomocí haptické odezvy v tichém režimu. Tuto funkci aktivujete tak, že na Apple Watch stisknete digitální korunku, a poté přejdete do Nastavení → Hodiny. Zde sjeďte níže a pomocí přepínače aktivujte funkci Odbíjení. Otevřením kolonky Zvuky níže si pak ještě můžete vybrat, jakým zvukem vás hodinky budou o nové hodině informovat.

.