Zavřít reklamu

Populární hudební stramovací služba Spotify si konečně nachází svou cestu i na Apple Watch. Již počátkem tohoto měsíce se začaly objevovat screenshoty první verze aplikace, ukazující, že ve Spotify s podporou watchOS bude možné nejenom procházet playlisty a ovládat přehrávání, ale také streamovat hudbu do jiných zařízení.

Apple Watch se bez Spotify musely obejít celé čtyři roky. Ovládání sice bylo do jisté míry na jablečných hodinkách možné, uživatelé ale nemohli procházet seznamy skladeb nebo stahovat hudbu pro offline poslech. Spotify bylo dosud na bližší informace ohledně podpory Apple Watch skoupá, v jednom z posledních prohlášení pouze uvedla, že ke spuštění podpory „v tuto chvíli nedojde“, a odkázala zájemce na sekci novinek na svém blogu.

Přestože k oficiálnímu oznámení nedošlo, objevily se nové screenshoty. Jeden z uživatelů, který má díky TestFlight přístup k beta vydáním aplikace Spotify, zjistil počátkem tohoto měsíce přítomnost některých ovládacích prvků ve svých Apple Watch, a jako důkaz nahrál na Imgur příslušné screenshoty, o čemž jsme vás informovali v nedávném článku.

Tento týden se na světlo světa dostalo také video s ukázkou beta verze Spotify pro Apple Watch. Na svém twitterovém účtu ho zveřejnil Tom Warren z The Verge. Zároveň zmínil i některé z nedostatků, kterými beta verze zatím trpí – absenci podpory ukládání skladeb v hodinkách a nemožnost přehrávání přímo v Apple Watch – hudbu je potřeba streamovat z iPhonu, a to i v případě Apple Watch s LTE.

První nástřel Spotify pro watchOS tedy zatím připomíná spíše jakési dálkové ovládání pro službu, spuštěnou na iPhonu. Oficiální datum příchodu plné verze Spotify na jablečné hodinky zatím není známo – zjevně je totiž stále co vylepšovat. Dlouho by to ale trvat nemělo.

apple watch hudba
.