Zavřít reklamu

Přejmenování AirTagu

Vašemu AirTagu můžete přidělit takové jméno, jaké sami chcete. Nemusíte se rozhodně omezovat na nudné „Janovy klíče“ nebo „Lenčinu peněženku“. Pokud chcete přejmenovat AirTag, spusťte na iPhonu aplikaci Najít a klepněte na Předmět ve spodní části displeje. Klepněte na AirTag, který chcete přejmenovat, povytáhněte kartu ze spodní části displeje a zamiřte zcela dolů. Nakonec klepněte na Přejmenovat předmět a zadejte požadovaný název.

Sdílení AirTagu

Sdílení AirTagu přišlo do operačního systému iOS sice se zpožděním, buďme ale rádi, že tuto možnost vůbec máme. Hodí se ve chvílích, kdy třeba s rodinou potřebujete sdílet polohu AirTagu, umístěného například na obojku vašeho čtyřnohého mazlíčka. Pro sdílení AirTagu spusťte aplikaci Najít, ve spodní části displeje klepněte na Předměty a klepněte na AirTag, který chcete sdílet. Poté klepněte na Sdílet a přidejte další uživatele.

Přehrání zvuku na AirTagu

Umístili jste váš AirTag na peněženku, která se nyní nachází někde ve vašem bytě, vy ji zaboha nemůže najít a ze všeho nejradši byste si ji prozvonili? Žádný problém. Stačí spustit aplikaci Najít, klepnout na Předměty a poté klepnout na AirTag, u kterého chcete přehrát zvuk. Na závěr už stačí jen na kartě AirTagu klepnout na Přehrát zvuk.

Upozornění na zapomenutí

AirTag je možné nastavit tak, aby vás upozornil, pokud ho někde zapomenete, například když si v restauraci zapomenete klíče. Můžete také vytvořit výjimky, pokud nechcete dostávat upozornění, když jste v kanceláři nebo na jiném místě, kde často necháváte klíče na bezpečném místě. Chcete-li nastavit upozornění na zapomenutý AirTag, spusťte aplikaci Najít, klepněte na Předměty a vyberte AirTag, u kterého chcete nastavit notifikace. Povytáhněte kartu ze spodní části displeje, klepněte na Upozornit na zapomenutí, aktivujte položku Upozornit na zapomenutí a případně nastavte výjimky.

Identifikace nalezeného AirTagu

Našli jste předmět, opatřený AirTagem, a chcete jej vrátit majiteli? Je možné, že majitel AirTagu zaznamenal ztrátu svého předmětu a přes aplikaci Najít zanechal instrukce ohledně vrácení. Pokud chcete identifikovat nalezený AirTag, spusťte aplikaci Najít a klepněte na Předměty. Poté ve spodní části karty s předměty klepněte na Identifikovat nalezený předmět a postupujte podle pokynů na displeji.

.