Zavřít reklamu

Vytvoření bezpečného hesla

Ačkoli vám tento tip nepomůže obnovit ztracené soubory ani vám nezabrání smazat něco, co jste neměli, rozhodně pomůže zabránit tomu, aby někdo získal přístup k vašemu účtu na Disku a tyto soubory četl, upravoval nebo mazal. Při vytváření nového hesla pro Disk Google použijte správce hesel a zadejte mu vytvoření náhodného hesla, které bude mít alespoň dvanáct znaků a bude nemožné (nebo alespoň velmi náročné) si ho zapamatovat. Čím silnější heslo, tím menší je pravděpodobnost, že někdo získá přístup k vašemu účtu. Rozhodně nic nezkazíte také aktivací dvoufaktorového ověření.

Práce s dokumenty v Disku

Pracujete často s Google Dokumenty? Zkuste namísto rozhraní Google Docs používat Google Drive. Pokud budete s dokumenty pracovat v rozhraní Disku Google, můžete snáze, rychleji a efektivněji přesouvat jednotlivé dokumenty do vybraných složek, případně začít vytvářet nový dokument přesně v té složce, ve které jej potřebujete mít.

Historie verzí

Ve svých dokumentech budete dělat chyby. Někdy mohou být tyto chyby značné. Když se v dokumentu vydáte špatnou cestou, můžete být v pokušení hodit ho do koše a začít znovu – to ale vůbec není nutné. Otevřete daný dokument v rozhraní Google Dokumentů a na nástrojové liště klikněte na Soubor -> Historie verzí -> Zobrazit historii verzí. Následně stačí jen vybrat a obnovit vyhovující verzi daného dokumentu.

Zálohování

Zálohování obsahu vašeho Google Disku by mělo být naprostou samozřejmostí. K nastavení, aktivaci a přizpůsobení zálohování vašeho Google Disku použijte aplikaci Google Drive pro Mac – je zdarma ke stažení na stránkách Googlu.

Uzamčení souborů

Funkce uzamčení souborů vám sice nezabrání v náhodném odstranění souborů z Disku, ale zabrání tomu, aby nepovolaní uživatelé mohli měnit obsah těchto souborů. Jakmile soubor uzamknete, nikdo jej nebude moci upravovat ani komentovat, dokud jej neodemknete. A co víc, soubor mohou odemknout pouze uživatelé s oprávněním Editor. Jedná se o malý krok, kterým můžete chránit tyto cenné soubory před změnou. Chcete-li soubor uzamknout, klikněte pravým tlačítkem myši na položku v Disku Google a vyberte možnost Informace o souboru –> Uzamknout. Ve výsledném vyskakovacím okně klikněte na tlačítko Zamknout a soubor bude zabezpečen před změnou a zůstane tak, dokud nebude odemčen.

.