Zavřít reklamu

Řada majitelů iPhonů či iPadů používá na svých chytrých mobilních zařízeních webový prohlížeč Safari. Podobně populární možnost ale představuje také browser od Googlu. V dnešním článku vám přineseme pět zajímavých tipů a triků pro ještě lepší používání prohlížeče Google Chrom na vašem iOS nebo iPadOS zařízení.

Synchronizace napříč zařízeními

Díky propojení prostřednictvím vašeho Google účtu můžete nastavit také synchronizaci prohlížeče Google Chrome napříč všemi vašimi zařízeními, což má spoustu výhod – můžete například na iPhonu pokračovat v prohlížení stránky, kterou jste otevřeli v Chromu na Macu. Pro synchronizace klepněte na ikonku tří teček vpravo dole. Klepněte na Nastavení -> Synchronizace a služby Google a aktivujte položku Synchronizovat data prohlížeče Google. Pod touto položkou dále klepněte na Správa synchronizace a vybere položky, které chcete synchronizovat.

Ukládání hesel a automatické vyplňování

Mezi další výhody internetového prohlížeče Google Chrome patří možnost ukládán hesel a automatického vyplňování příslušných údajů. Pokud chcete tyto možnosti aktivovat, klepněte vpravo dole na ikonku tří teček a zvolte Nastavení. V menu, které se vám zobrazí, postupně klepněte na položky Hesla, Platební metody a Adresy a další a zvolte, u kterých prvků chcete aktivovat ukládání a automatické vyplňování.

Překládání webových stránek

V prohlížeči Google Chrome na vašem iPhonu nebo iPadu můžete také využít užitečnou funkci překládání webových stránek. Pro překlad jakékoliv webové stránky jednoduše na dané stránce klepněte na ikonku tří teček vpravo dole a v menu, které se vám zobrazí, vyberte Přeložit. Pro změnu cílového a výchozího jazyka poté vlevo nahoře klepněte na ikonku překladače a zadejte požadované údaje.

Hlasové vyhledávání

Ve svém prohlížeči Google Chrome na iPadu či iPhonu můžete použít také hlasové vyhledávání. Hlasové vyhledávání jako takové funguje i v češtině, pokud ale požadujete také hlasové odpovědi, budete si muset vystačit třeba s angličtinou. Nastavení hlasového vyhledávání můžete provést po klepnutí na ikonku tří teček vpravo dole -> Nastavení -> Hlasové vyhledávání.

 

Správa karet a anonymní režim

Prohlížeč Google Chrome nabízí i ve své verzi pro iPhone a iPad spoustu možností práce s kartami. Pokud na spodní liště klepnete na ikonku čtverečku s číslem, dostanete se na přehled náhledů všech aktuálně otevřených karet, které můžete přesouvat, zavírat nebo otevírat. V horní části obrazovky s kartami pak najdete možnosti pro přechod do anonymního režimu nebo pro přepnutí na přehled karet, které máte otevřené na ostatních zařízeních.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více