Zavřít reklamu

Webový prohlížeč Google Chrome patří i mezi jablíčkáři mezi velmi oblíbené. Nabízí totiž spoustu skvělých funkcí i možností přizpůsobení, díky kterým jde práce s ním opravdu skvěle od ruky. Pokud byste chtěli prohlížeč Google Chrome na svém Macu využít opravdu na maximum, máme pro vás přichystanou pětici zajímavých tipů a triků, které se vám určitě budou hodit.

Inkognito režim

Podobně jako v případě Google Chrome na iOS zařízeních můžete internet procházet také v anonymním režimu. V takovém případě nebude docházet k ukládání souboru cookies ani k záznamům vaší aktivity na internetu v rámci prohlížeče – to se hodí například tehdy, když pátráte po vánočních dárcích pro svou drahou polovičku, a ona se o nich ideálně nemá vůbec dozvědět. Pro spuštění prohlížeče v anonymním režimu můžete buďto v jeho pravém horním rohu kliknout na ikonku tří teček a zvolit Nové anonymní okno, nebo kliknout pravým tlačítkem myši na ikonku Google Chrome v Docku ve spodní části obrazovky vašeho Macu a zvolit Nové anonymní okno.

Sdílejte Chrome bezpečně

Jednou z výhod prohlížeče Google Chrome je jeho provázanost s vaším Google účtem, díky které dochází k automatické synchronizaci záložek, historie a dalších položek. Může se ale stát, že Chrome na vašem počítači bude potřebovat použít někdo jiný, kterému tyto položky tak úplně nechcete ukazovat. V pravém horním rohu okna prohlížeče klikněte na vaši ikonku. Poté ve spodní části menu klikněte na položku Host – spustí se vám okno Chromu v režimu hosta.

Rychlé Googlení

Webový prohlížeč Google Chrome nabízí kromě jiného také šikovně skrytý integrovaný nástroj pro rychlé Google vyhledávání. Pokud vám třeba není úplně jasný některý z termínů, na který jste narazili na webové stránce, stačí dané slovo označit a poté na něj kliknout pravým tlačítkem myši. V menu, které se vám zobrazí, poté stačí už jen zvolit možnost vyhledání v Googlu.

Připínání karet

Podobně jako třeba v případě prohlížeče Safari si můžete také v Google Chrome na vašem Macu připnout vybrané karty prohlížeče – může se jednat například o kartu s otevřeným Gmailovým účtem, abyste k němu měli neustálý okamžitý přístup. Pro připnutí karty v Chromu jednoduše na vybranou kartu klikněte pravým tlačítkem myši a poté zvolte Připnout. Připnutá karta se zobrazí v podobě malé ikonky v levém horním rohu prohlížeče.

Zobrazte správce úloh

Čas od času se může stát, že na vašem prohlížeči něco nepoběží tak, jak by mělo běžet. Pro tyto případy je zde integrovaný správce úloh, který vám může pomoci identifikovat daný problém. Nejprve v pravém horním rohu prohlížeče klikněte na ikonku tří teček. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Další nástroje, a poté klikněte na Správce úloh.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více