Zavřít reklamu

Volba stránky při spuštění Chromu

Po spuštění prohlížeče Google Chrome se otevře čistá domovská stránka s jednoduchým vyhledávacím panelem Google a sbírkou nejnavštěvovanějších stránek. Pokud chcete, můžete to změnit. Můžete si dokonce vybrat, zda chcete spustit jednu kartu nebo více karet. Pro přizpůsobení Chromu po spuštění klikněte na ikonku tří teček v pravém horním rohu okna Chromu a v menu zvolte Nastavení. Poté vlevo nahoře klikněte na ikonku tří linek, v menu zvolte Při spuštění a nastavte vše potřebné.

Připnutí karet

Mnoho z nás tráví v prohlížeči Google Chrome celé hodiny psaním, vyhledáváním a bádáním. Při této činnosti často na denní bázi otevíráme stále ty stejné karty – proto se hodí mít je připnuté pro okamžitý, snadný přístup. Webovou stránku v Chromu na Macu jednoduše připnete tak, že na kartu kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete možnost Připnout.

Pripnout

Vytváření aplikací

Mnoho našich oblíbených webových stránek jsou webové aplikace. A pokud je chcete mít oddělené od běžného procházení a chcete k nim mít rychlý přístup pomocí zkratky, můžete je převést do aplikací Google Chrome. Chcete-li z vybraného webu v Chromu vytvořit webovou aplikaci, spusťte danou stránku, klikněte na tři tečky v pravém horním rohu a zvolte Uložit a sdílet -> Vytvořit zástupce. Vytvoří se aplikace, jejíhož zástupce můžete následně umístit na plochu nebo do Docku.

Ovládání přehrávání

Jednou z nejnovějších funkcí prohlížeče Google Chrome je možnost spravovat přehrávání zvuku a videa odkudkoli. Dříve jste museli otevřít kartu, na které se přehrávala hudba/video, a odtud přehrávání ovládat. Nyní se při přehrávání médií v prohlížeči Chrome zobrazí ikona seznamu přehrávaných skladeb hned vedle ikony vašeho profilu. Kliknutím na ni se zobrazí minipřehrávač. Pomocí tohoto přehrávače můžete přehrávat/pozastavovat, přecházet na předchozí a následující video/skladbu, a dokonce přetáčet skladby na podporovaných webových stránkách dopředu nebo dozadu.

Správce úloh

Stejně jako počítač je i Google Chrome vybaven integrovaným správcem úloh. Pomocí něj můžete omezit využívání prostředků prohlížeče Chrome. Všichni víme, že prohlížeč Google Chrome je náročný na zdroje – někdy to však není chyba prohlížeče. Pokud prohlížeč Chrome spotřebovává příliš mnoho prostředků, nezapomeňte otevřít Správce úloh a zkontrolovat potenciálního viníka. Klikněte na ikonku tří teček v pravém horním rohu, zvolte , zvolte Další nástroje a klikněte na Správce úloh. Pokud si všimnete procesu, který nadměrně zatěžuje systémové prostředky vašeho Macu, vyberte jej kliknutím a poté vpravo dole klikněte na Ukončit proces.

 

.