Zavřít reklamu

Správa notifikací

Obdržet vyskakovací okno s notifikací 48 hodin před schůzkou není zrovna užitečné, stejně jako upozornění 10 minut před tím, než máte být na letišti. Notifikace je dobré upravit ještě ve chvíli, kdy vytváříte samotnou událost. Začněte vytvářet událost a poté v levém horním rohu okna klikněte na ikonku vodorovných linek. V kartě události zamiřte do sekce se symbolem zvonku, klikněte na šipku u rozbalovacího menu a zvolte, s jakým předstihem chcete obdržet příslušnou notifikaci.

Výchozí kalendář

Pokud se váš Google kalendář liší od kalendáře, který máte asociovaný s vaším Apple ID, a vy byste rádi jako výchozí kalendář nastavili ten od Googlu, není to absolutně žádný problém. Na Macu spusťte nativní aplikaci Kalendář a poté na liště v horní části obrazovky Macu klikněte na Kalendář -> Nastavení. zde můžete následně nastavit požadovaný výchozí kalendář.

Sdílení kalendářů

Jednou ze skvělých funkcí, které Google nabízí, je sdílení kalendářů. V nastavení vašeho kalendáře můžete zvolit, zda jej budete chtít sdílet s konkrétními osobami, které tak budou mít přehled o tom, kdy jste k dispozici. Pro sdílení vybraného Google kalendáře vyberte v levé části okna požadovaný kalendář a klikněte na tři tečky napravo od jeho názvu. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Nastavení a sdílení, zamiřte do sekce Sdílet s konkrétními lidmi nebo skupinami a poté stačí už jen zadat konkrétní uživatele.

Časová pásma

Pokud časová pásma nejsou vaší silnou stránkou, můžete v Kalendáři Google využít nenápadnou, ale užitečnou pomoc, pokud jde o správné plánování mezinárodních nebo mezistátních konverzací. V pravém horním rohu klikněte na ikonku ozubeného kolečka a zvolte Nastavení. V sekci Časové pásmo zaškrtněte položku Zobrazovat sekundární časové pásmo a následně zvolte požadovanou variantu.

Doplňky

Podobně jako třeba v případě prohlížeče Google Chrome můžete i u Kalendáře Google využívat nejrůznější zajímavé softwarové doplňky. V pravém horním rohu klikněte na ikonku ozubeného kolečka a v menu, které se vám zobrazí, zvolte Získat doplňky. Zobrazí se vám nové okno s doplňky pro Google Kalendář, jednotlivé doplňky stáhnete kliknutím.

.