Zavřít reklamu

Tak jen co jsme vám přinesli informace o tom, že v březnu žádná Keynote Applu nebude a nové produkty se představí jen formou tiskovek, Apple jednu uveřejnil. Ta se týká nových 13 a 15“ MacBooků Air, kdy je jejich hlavním a vlastně skoro jediným upgradem integrace čipu M3. 

Apple jej prezentuje jako nejoblíbenější notebook na světě, i když nám nedává žádné srovnání, jen skrze Grega Joswiaka, senior viceprezidenta společnosti Apple pro celosvětový marketing, říká že: „MacBook Air je náš nejoblíbenější Mac a stále více zákazníků jej volí před jakýmkoli jiným notebookem.“ Ten je podle něho lepší než kdy předtím, čemuž ale už věřit lze, protože má nejen nový čip M3, ale zároveň pořád moderní a svěží design, který má shodný i s MacBooky Pro. 

Výkon na prvním i posledním místě 

S čipem M3, který je vyrobený 3nm technologií, má být nový MacBook Air až o 60 % rychlejší než model s čipem M1 a až 13x rychlejší než nejrychlejší MacBook Air s procesorem Intel. Oba modely se vyznačují tenkým a lehkým designem, Liquid Retina displejem a výdrží baterie až 18 hodin. To je mimochodem o 6 hodin více, než zvládnul MacBook Air s Intelem. Je to ale stejné, co vydržem i M2 MacBook Air. 

Vše je nicméně rychlejší, tedy např. vylepšení obrázku pomocí umělé inteligence funkcí Super Resolution v Pixelmatoru je až o 40 % rychlejší než na 13palcovém modelu s čipem M1 a až 15× rychlejší na tom s Intelem, práce s tabulkami v Excelu je až o 35 procent rychlejší než na 13palcovém modelu s čipem M1, úpravy ve Final Cut Pro pak o 60 %. 

Displeje jsou tedy 13,6 a 15,3“ s jasem až 500 nitů a podporou miliardy barev. Přítomna je podpora až dvou externích displejů (se zavřeným víkem). Doteď byl podporován jeden a ten MacBooku. Protože čip M3 podporuje Wi-Fi 6E, je zde i tento standard bezdrátového připojení (Bluetooth je specifikace 5.3). Nechybí MagSafe ani dva porty Thunderbolt stejně jako 3,5mm jack konektor. FaceTime kamera je stejná s rozlišením 1080p. Poslední novinkou jsou režimy izolace hlasu a širokého spektra a vylepšená srozumitelnost hlasu při audiohovorech i videohovorech. Toť vše. 

Cena 13“ MacBooku Air s čipem M3 začíná na 31 990 Kč, ta 15“ začíná na 37 990 Kč. Barevné varianty jsou čtyři, a to temně inkoustová, hvězdně bílá, stříbrná a vesmírně šedá. Předchozí generace ale příjemně zlevnila, protože 13“ verze startuje na 29 990 Kč. M1 MacBook Air z nabídky vypadl. Novinky vstupují do prodeje od 8. března. 

.