Zavřít reklamu

Nalezení cizího zařízení

Aplikaci Najít na vašem iPhonu můžete využít také k tomu, abyste vašemu blízkému pomohli najít ztracené zařízení. Spusťte aplikaci Najít a ve spodní části displeje klepněte na. Zamiřte zcela dolů a klepněte na Pomoct přátelům. Dotyčný se následně může přihlásit ke svému Apple ID a najít své zařízení.

Sdílení polohy

Prostřednictvím aplikace Najít můžete také vzájemně sdílet polohu. Díky tomu budou ostatní vědět, kde se právě nacházíte, a pokud schválí sdílení polohy s vámi, budete mít přehled také vy o nich. Pro sdílení polohy v aplikaci Najít klepněte vpravo dole na Já. Aktivujte položku Sdílet moji polohu, případně přizpůsobte možnosti oznámení.

Poslední poloha

Aplikace Najít slouží samozřejmě mimo jiné také k vyhledání vašeho iPhonu, a to dokonce i v případě, že se jeho baterie vybije. iPhone totiž dokáže rozpoznat, že má jeho baterka namále, a automaticky odešle informace o své poslední poloze. Pro aktivaci této funkce spusťte na iPhonu Nastavení -> Panel s vaším jménem -> Najít -> Najít iPhone, a aktivujte položku Odeslat poslední polohu.

Oznámení o poloze
Pokud s vámi někdo z vašich blízkých, rodiny nebo přátel sdílí svou polohu přes aplikací Najít a vy se chcete například ujistit o tom, že dotyčný v pořádku dorazí domů nebo do práce, můžete si v aplikaci aktivovat příslušné oznámení. Spusťte aplikaci Najít a ve spodní části displeje klepněte na Lidé. Klepněte na jméno dotyčného, v kartě, která se vám zobrazí, klepněte v sekci Oznámení na Přidat -> Oznámit mi, a přizpůsobte, co je potřeba.

Zjištění informací o AirTagu
Pokud jste do aplikace Najít přidali, AirTag, můžete v ní také snadno a rychle zjistit podrobnosti, jako je sériové číslo nebo informace o firmwaru. Pro zjištění těchto údajů spusťte na iPhonu aplikaci Najít a klepněte na sekci Předměty. Klepněte na předmět označený AirTagem, o kterém chcete zjistit podrobnosti, a poté stačí jen klepnout na název předmětu.

.