Zavřít reklamu

Čas od času se můžete ocitnout v situaci, kdy se rozhodnete pro zakoupení nového iPhonu. V takové situaci můžete samozřejmě sáhnout po telefonu, který je úplně nový. Pokud však chcete ušetřit, tak vám nic nebrání v tom, abyste si například na bazaru našli telefon používaný. Poškozená zařízení z druhé ruky pak často skupují různí opraváři, kteří iPhone opraví, a poté jej prodávají. Pokud se však rozhodnete pro zakoupení nějakého takového iPhonu, tak byste si měli předem zjistit, zdali na něm je nebo není aktivní Najít.

Jak na dálku zjistit, zdali je na iPhone aktivní služba Najít

Ověření toho, zdali je na iPhonu aktivní Najít, je velmi důležité. Pokud totiž koupíte zařízení, které má aktivní Najít, tak se nikdy nestane stoprocentně vaším – tedy pokud vám prodejce zpětně neposkytne jeho přihlašovací údaje k Apple ID, kterými lze Najít vypnout. Navíc k tomu, pokud kupujete iPhone, který je uzamknutý a poškozený, tak kvůli aktivnímu Najít jej nebude možné vůbec používat. Dobrou zprávou je, že stav Najít můžete jednoduše sledovat i na dálku. Stačí vám k tomu znát sériové číslo (či IMEI) vašeho zařízení a mít aktivní připojení k internetu. Poté je postup následující:

  • Prvně je nutné, abyste se v jakémkoliv webovém prohlížeči přesunuli na webovou stránku AppleSN.info.
  • Jakmile tak učiníte, tak do textového pole, které se zobrazí, vložte sériové číslo (či IMEI) vašeho zařízení.
  • Následně pak v pravé části textového pole klepněte na ikonu lupy.
  • Po klepnutí na lupu se začne sériové číslo dekódovat. Tato akce může trvat desítky sekund.
  • Jakmile se dekódování dokončí, tak se vám zobrazí veškeré informace o vašem iPhonu.
  • Zde už jen stačí sjet níže a najít řádek Find my iPhone Status.
  • Pokud je zde On, tak to znamená, že je Najít na iPhonu aktivní, pokud Off, tak neaktivní.

Kromě toho, že lze pomocí výše uvedeného postupu zjistit, zdali je na iPhonu aktivní Najít, tak si může také prohlédnout další informace. Konkrétně lze zjistit barvu, velikost úložiště, stáří, datum výroby, místo výroby a několik dalších informací. Naprosto stejně lze zjistit informace i o Macu – po zadání jeho sériového čísla se vám zobrazí informace o modelu, zemi zakoupení, barvě, stáří zařízení, datu výroby, zemi výroby a další.

Kde najdu sériové číslo?

Pokud nevíte, kde najdete nové sériové číslo vašeho zařízení, tak se nejedná o nic složitého. Sériové číslo iPhonu a iPadu lze s jistotou zjistit v Nastavení -> Obecné -> Informace. Na Macu pak stačí klepnout na  -> O tomto Macu, kde v novém okně sériové číslo najdete. Nemáte-li přístup k těmto sekcím, tak lze sériové číslo najít také na krabici od produktu a v některém případě i přímo na těle jablečného zařízení. Veškerá místa, na kterých lze sériové číslo najít, najdete ve článku, který přikládám níže.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.