Zavřít reklamu

Nativní Poznámky patří mezi populární aplikace. Lze je využívat jak na Macu, tak i na iPadu nebo na iPhonu. Spolu s vydáním operačního systému iOS 15 zavedla společnost Apple u svých nativních Poznámek řadu vylepšení a nových funkcí. Před několika dny jsme se na našem magazínu podívali na prvních 5 tipů a triků pro Poznámky, v tomto článku se pak podíváme na dalších 5 kousků.

Obnovení smazané poznámky

I zkušenému uživateli se čas od času může stát, že omylem smaže poznámku, kterou ale ve skutečnosti vůbec smazat nechtěl. Naštěstí vám nativní Poznámky v iOS dávají třicet dní na to, abyste své smazané poznámky mohli opět obnovit. Zamiřte na hlavní stránku aplikace Poznámky. V seznamu složek si můžete všimnout položky Nedávno smazané – klepněte na ni, vpravo nahoře klepněte na Upravit a vyberte poznámku, kterou chcete obnovit. Poté stačí už jen vlevo dole klepnout na Přesunout a vybrat cílovou složku.

Připnutí důležitých poznámek

Pokud máte ve svých složkách poznámku, kterou chcete mít neustále po ruce a na očích, můžete ji snadno a rychle připnout. Stačí dlouze stisknout vybranou poznámku a poté v menu zvolit Přišpendlit poznámku. Přišpendlení můžete zrušit opět dlouhým stiskem a volbou Odepnout poznámku.

Vytváření poznámek z jiných aplikací

Obsah z jiných aplikací můžete snadno přesouvat do nativních Poznámek na vašem iPhonu. Pokud si chcete do Poznámek přidat například zajímavý článek ze Safari, klepněte na ikonku sdílení. V seznamu aplikací vyberte Poznámky a vpravo nahoře klepněte na Uložit.

Změna papíru

V nativních Poznámkách na vašem iPhonu či iPadu můžete také změnit styl podkladu. Zahajte tvorbu nové poznámky a poté vpravo nahoře klepněte na ikonku tří teček v kroužku. V menu zvolte Linky a mřížky a poté vyberte podklad, který vám nejvíce vyhovuje.

Vyhledávání v Poznámkách

Nativní Poznámky v iOS a iPadOS nabízí čím dál více způsobů a možností vyhledávání. Na hlavní stránce Poznámek proveďte gesto potažení prstem po displeji směrem dolů. V horní části displeje se vám zobrazí textové pole, do kterého pak už jen stačí zadat příslušný výraz.

.