Zavřít reklamu

Vyberte si, co chcete vidět

Při nastavování úvodní stránky v Safari na Macu můžete zvolit, co se na ní má zobrazovat. Zobrazené prvky můžete volit s ohledem na váš vkus, potřeby, nebo třeba soukromí. Pokud tedy nechcete úvodní stránku nechat zcela prázdnou, máte na výběr z následujících položek.

  • Oblíbené stránky: Rychlý přístup k vašim nejpoužívanějším webům a složkám s uloženými záložkami.
  • Nedávno zavřené karty: Omylem jste zavřeli nějakou stránku? Není problém, snadno ji najdete tady.
  • Karty z iCloudu: Máte rozdělanou práci na více zařízeních? Získejte přístup k otevřeným stránkám z iPhonu nebo iPadu přímo na Macu.
  • Nejčastěji navštěvované: Safari si pamatuje, kam chodíte nejčastěji a zobrazí vám tyto stránky na Start Page pro rychlý přístup.
  • Sdíleno s vámi: Získejte přehled o odkazech, které vám poslali kamarádi v aplikacích jako Zprávy.
  • Zpráva o ochraně soukromí: Rychlý pohled na to, jak Safari chrání vaše soukromí na internetu.
  • Návrhy Siri: Siri vám na základě vašich aktivit v Mailu, Zprávách a dalších aplikacích může doporučit zajímavé webové stránky.
  • Seznam četby: Získejte rychlý přístup k článkům uloženým v Seznamu četby.

Stačí jen kliknout na ikonku posuvníků vpravo dole a zaškrtnout položky, které chcete zobrazit.

Změňte pořadí sekcí

Safari na Macu vám také umožňuje si na úvodní stránce přizpůsobit pořadí zobrazených sekcí. Ve výchozím nastavení se na úvodní stránce Safari v horní části zobrazují oblíbené položky, dále nedávno zavřené karty, karty iCloudu a další. Jejich pozici však můžete snadno změnit kliknutím na ikonu nastavení a následným přetažením možností nahoru nebo dolů.

Nastavte si vlastní pozadí

Pokud na hlavní stránce Safari na Macu kliknete na ikonku posuvníků vpravo dole, můžete si v menu mimo jiné zvolit také nastavení vlastního obrázku coby pozadí úvodní stránky. Zaškrtněte položku Obrázek na pozadí – ve spodní části menu se vám zobrazí nabídka tapet. Pokud na tapetu na úvodní stránce kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte Vybrat pozadí, můžete si nastavit i vaši vlastní fotografii.

Smažte nepotřebné položky

Vidíte na Start Page něco, co tam nechcete? Stačí na danou položku kliknout pravým tlačítkem a vybrat možnost Smazat. Tímto způsobem můžete odstranit položky z Nedávno zavřených karet, Seznamu četby nebo Oblíbených položek. Pokud chcete odebrat pozadí, klikněte na tapetu pravým tlačítkem myši a zvolte Odebrat pozadí.

Mac Safari smazat prvky

Když v Safari na Macu otevřete novou kartu, automaticky se vám zde zobrazí úvodní stránka. Pokud si chcete úvodní stránku nechat jen coby tu, která se zobrazí ihned po spuštění Safari, a nikoliv na další nově otevřené kartě, klikněte na liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu na Safari -> Nastavení. V horní části okna zvolte Obecné a poté v rozbalovacím menu u položky Na novém panelu otevřít vyberte požadovanou variantu.

.