Zavřít reklamu

Komunikační platforma WhatsApp se navzdory svým novým podmínkám používání, které nedávno vstoupily v platnost, stále ještě těší mezi uživateli jisté popularitě. Pokud se i vy řadíte mezi skupinu lidí, kteří WhatsAppu i nadále zachovávají věrnost, určitě oceníte naši pětici tipů a triků pro ještě lepší používání.

Odešlete polohu

Podobně jako například v nativní aplikaci iMessage můžete také ve WhatsAppu na vašem iPhonu odesílat svým kontaktům svou aktuální polohu. Jak na to? Nejprve vyberte konverzaci s osobou, které chcete odeslat svou polohu. Klepněte na “+” nalevo od adresního řádku a poté v menu, které se vám zobrazí, vyberte Odeslat polohu.

Skryjte svou profilovou fotografii

Pokud jste na WhatsAppu členem skupin, jejichž všechny členy třeba neznáte, nebo zkrátka chcete skrýt svou profilovou fotografii před těmi, které jste si nepřidali do kontaktů, existuje jednoduchý postup. V pravém dolním rohu aplikace WhatsApp klepněte na Nastavení a poté klepněte na Účet. Zvolte Soukromí a v sekci Profilová fotografie vyberte svou preferenci.

Zjistěte, s kým nejčastěji konverzujete

Zajímá vás, s kým se na WhatsAppu na vašem iPhonu nejčastěji bavíte? Postup pro zjištění této informace je velice jednoduchý. V pravém dolním rohu na hlavní stránce aplikace WhatsApp klepněte na Nastavení. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Úložiště a data. V sekci Správa úložiště poté stačí zajet na spodní část displeje, kde najdete seznam kontaktů, se kterými konverzujete nejčastěji.

Rychlé mazání obsahu chatu

Aplikace WhatsApp pro iPhone nabízí kromě jiného také možnost rychlého smazání všech fotografií, GIFů, videí, zpráv nebo samolepek, které jsou součástí konkrétní konverzace. V rámci konkrétního chatu můžete tedy snadno a jednoduše smazat třeba všechny fotografie, ale ponechat dokumenty. V pravém dolním rohu hlavní obrazovky aplikace WhatsApp klepněte na Nastavení -> Úložiště a data. Klepněte na Správa úložiště, vyberte požadovaný kontakt, vpravo nahoře klepněte na Vybrat a poté jen hromadně označíte položky, které chcete smazat.

Odhalte svou spotřebu dat

Pokud aplikaci WhatsApp často používáte venku, kde jste mimo dosah vaší domácí nebo pracovní Wi-Fi sítě, možná vás zajímá, jak velký objem dat jejím používáním vlastně spotřebujete. Zjištění této informace je velice snadné. Na hlavní stránce aplikace WhatsApp klepněte v pravém dolní rohu na Nastavení -> Úložiště a data. Veškeré potřebné informace najdete v sekci Využití sítě.

.