Zavřít reklamu

Představení nových iPhonů se nezadržitelně blíží. Je to jako včera, co Apple představil aktuálně nejnovější „třináctky“, od té doby však aktuálně uběhl již více než půl rok, což znamená, že od představení iPhonů 14 (Pro) nás nyní dělí už jen necelý půlrok. Aktuálně už se samozřejmě objevují různé informace, spekulace a úniky o těchto nových iPhonech. Některé věci jsou prakticky jasné, jiné zase nikoliv. Pojďme se proto společně v tomto článku podívat na 10 věcí, kterých se (možná) dočkáme u iPhone 14 (Pro). Prvních 5 věcí najdete přímo v tomto článku, dalších 5 pak ve článku na našem sesterském magazínu Letem světem Applem, viz odkaz níže.

O DALŠÍCH 5 MOŽNÝCH VĚCECH O iPhone 14 (Pro) SE DOČTETE ZDE

48 MP fotoaparát

Již po dobu několika dlouhých let nabízí jablečné telefony fotoaparáty s rozlišením „jen“ 12 MP. I přesto, že konkurence mnohdy nabízí fotoaparáty s rozlišením více než 100 MP, tak se Applu stále daří držet na prvních příčkách a kvalita fotografií i videí je jednoduše skvělá. S příchodem iPhonů 14 (Pro) bychom se však měli dočkat představení nového 48 MP fotoaparátu, který nabídne ještě lepší fotky a videa než doposud. Bohužel, s nasazením tohoto nového fotoaparátu však nejspíše přijde také zvětšení fotomodulu, a to hlavně do tloušťky.

iPhone-14-Pro-koncept-FB

Čip A16 Bionic

S příchodem každého nového jablečného telefonu doposud Apple představil také novou generaci čipu A-series, který se v iPhonech využívá. U iPhonů 13 (Pro) můžeme najít konkrétně čip A15 Bionic, což znamená, že u „čtrnáctek“ bychom se měli dočkat čipu A16 Bionic. Takto to zajisté bude, čím dál tím více úniků však hovoří o tom, že tento nový čip bude exkluzivní pro vrcholné modely 14 Pro (Max). To by znamenalo, že levnější dva modely nabídnou „jen“ čip A15 Bionic, který však i nadále svým výkonem a úsporností drtí konkurenci, takže bude zajisté dostačovat.

Detekce dopravní nehody

Apple je jedna z mála společností, která se stará o zdraví svých uživatelů. Primárně se jí to daří s využitím Apple Watch, relativně nedávno se však objevila informace o tom, že život budou schopné zachránit už i jablečné telefony. Konkrétně by totiž nové iPhony 14 (Pro) mohly nabídnout detekci dopravní nehody. Pokud by k rozpoznání nehody opravdu došlo, tak by měl jablečný telefon automaticky zavolat pomoc, podobně jako to dělají Apple Watch v případě pádu uživatele. Tak uvidíme, zdali se dočkáme.

Bez fyzického SIM slotu

Není žádným tajemstvím, že se Apple postupně snaží zbavit všech konektorů a otvorů a přejít tak do doby kompletně bezdrátové. Kdyby jablečná společnost u iPhonů 14 (Pro) zrušila drátové nabíjení, tak s technologií MagSafe už bychom to nejspíše přežili – to se ale nestane. Spíše se začíná mluvit o odstranění fyzického slotu pro SIM kartu. iPhony XS a novější mají k dispozici jeden fyzický SIM slot, společně s jedním e-SIM, u nejnovějších „třináctek“ už dokonce fyzický SIM slot vůbec využít nemusíte, jelikož jsou zde k dispozici dva e-SIM sloty. Apple by tedy již mohl fyzický SIM slot odstranit, nejspíše to ale neudělá naplno. Spekuluje se o tom, že by si uživatelé mohli při konfiguraci vybrat, zdali fyzický SIM slot chtějí, anebo ne. Kompletního odstranění fyzického SIM slotu se však prozatím nejspíše nedočkáme.

Titanové tělo

V České republice seženete oficiálně Apple Watch pouze v hliníkovém provedení. Jinde ve světě je však kromě tohoto provedení k dispozici ještě titanové a keramické provedení. Obě tato provedení jsou oproti hliníku samozřejmě o mnoho odolnější. Před nějakou dobou se objevily informace o tom, že by teoreticky iPhony 14 Pro (Max) mohly přijít s odolnějším titanovým rámem. Jedná se však o informaci, která není prakticky nijak potvrzená, takže raději předem nejásejte. Na druhou stranu je ale nutné zmínit, že nás Apple v posledních letech často při prezentacích nepřestává překvapovat, tak se třeba i přesto dočkáme. Za slovo nás ale rozhodně neberte.

Apple_iPhone_14_Pro___screen_1024x1024
.