Zavřít reklamu

Aktualizace OS

Aktualizace operačního systému je univerzálním lékem na celou řadu neduhů, kterými může trpět váš iPhone. Může se stát, že za zpomalením vašeho iPhonu stojí některá z chyb, které se Applu podařilo opravit v nejnovější verzi svého operačního systému iOS. Aktualizaci provedete v Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru.

Reset iPhonu
Jednou z možností je obnovení do továrního nastavení, které může představovat řešení pro celou řadu různých problémů. Reset provedete v Nastavení -> Obecné -> Přenést nebo resetovat iPhone -> Smazat data a nastavení. Následně stačí řídit se pokyny na displeji vašeho iPhonu.

Deaktivace automatického stahování

Jedním ze způsobů, jak dlouhodobě zrychlit chod pomalého iPhonu, je deaktivace automatického stahování a automatických aktualizací. Pro deaktivaci těchto akcí spusťte na iPhonu Nastavení -> App Store, kde můžete deaktivovat položky Aplikace, Aktualizace aplikací a Automatická stahování.

Restart iPhonu
Když už jsme u univerzálních řešení, nesmíme zapomenout ani na staré dobré „zkoušeli jste to vypnout a znovu zapnout“. Toto zdánlivě primitivní a samozřejmé řešení vám může v mnoha směrech pomoci. Pokud chcete restartovat novější model iPhonu, podržte boční tlačítko spolu s jedním z tlačítek pro ovládání hlasitosti, pro reset staršího modelu stačí podržet boční tlačítko.

Pročištění úložiště
Zaplněné úložiště může být také jednou z příčin zpomalení chodu vašeho iPhonu. Zvažte tedy, jestli by nebylo vhodné smazat vybrané aplikace, případně přílohy zpráv a další položky. V Nastavení -> Obecné -> Úložiště: iPhone můžete zjistit, kolik místa na vašem úložišti zabírají jednotlivé položky.

.