Zavřít reklamu

Jsou to necelé dva týdny od letošní vývojářské konference WWDC, na které Apple představil zbrusu nové operační systémy. Jen pro připomenutí došlo k představení iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto operační systémy jsou k dispozici v beta verzích pro vývojáře. My je již samozřejmě v redakci testujeme a přinášíme vám články, ve kterých se o nich můžete dozvědět vše potřebné, abyste se mohli ještě více těšit na veřejné vydání zmíněných systémů. V tomto článku se podíváme na 5 tipů a triků ve Zprávách z iOS 16.

Nedávno smazané zprávy

Dost možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy se vám podařilo ve Zprávách odstranit nějakou zprávu, popřípadě nedejbože celou konverzaci. Chyby se prostě stávají, problém je ale v tom, že Zprávy vám je jednoduše neodpustí. Oproti tomu například Fotky veškerý smazaný obsah umisťují na 30 dní do alba Nedávno smazané, odkud je můžete obnovit. Dobrou zprávou každopádně je, že v iOS 16 se tato sekce Nedávno smazané dostává i do Zpráv. Ať už tedy smažete zprávu nebo konverzaci, vždy ji budete schopni po dobu 30 dnů obnovit. Pro zobrazení stačí klepnout vlevo nahoře na Upravit → Zobrazit nedávno smazané, pokud máte aktivní filtry, tak Filtry → Nedávno smazané.

Nové filtry zpráv

Jak jistě většina z vás ví, tak součástí iOS je již delší dobu funkce, díky které je možné filtrovat zprávy od neznámých odesilatelů. V iOS 16 však došlo k rozšíření těchto filtrů, což rozhodně mnoho z vás ocení. Konkrétně jsou k dispozici filtry Všechny zprávy, Známí odesilatelé, Neznámí odesilatelé, Nepřečtené zprávy a Nedávno smazané. Pro aktivaci filtrování zpráv stačí přejít do Nastavení → Zprávy, kde aktivujte funkci Filtrovat neznámé odesilatele.

zprávy ios 16 filtry

Označit jako nepřečtené

Jakmile si v aplikaci Zprávy rozkliknete jakoukoliv zprávu, tak se automaticky označí jako přečtená. Problém je ale v tom, že čas od času může dojít k tomu, že zprávu otevřete omylem a nemáte zrovna čas si ji přečíst. I přesto se však označí jako přečtená a následně už existuje velká pravděpodobnost toho, že na ni zapomenete. V iOS 16 je nově možné konverzaci, kterou jste si přečetli, opětovně označit jakožto nepřečtenou. Stačí, abyste se přesunuli do aplikace Zprávy, kde po konverzaci přejeďte prstem zleva doprava. Naprosto stejně lze i naopak označit nepřečtenou zprávu jako přečtenou.

nepřečteno zprávy ios 16

Obsah, na kterém spolupracujete

V rámci jablečných operačních systémů můžete v různých aplikacích sdílet obsah či data – například v Poznámkách, Připomínkách, Souborech apod. Pokud byste všechen obsah a data, na kterém s konkrétní osobou spolupracujete, chtěli zobrazit po kupě, tak nově v iOS 16 můžete, a to v aplikaci Zprávy. Zde jednoduše stačí, abyste si otevřeli konverzaci s vybraným kontaktem, kde pak nahoře klepněte na profil dotyčného. Pak už jen stačí sjet dolů k sekci Spolupráce, kde se veškerý obsah a data nachází.

Smazání a úprava odeslané zprávy

S největší pravděpodobností už všichni z vás ví, že v rámci iOS 16 bude možné odeslané zprávy jednoduše mazat či upravovat. Jedná se o dvě funkce, po kterých uživatelé volali již opravdu dlouhou dobu, takže je rozhodně fajn, že se Apple konečně rozhodl pro přidání. Pro smazání či úpravu zprávy stačí, abyste na ní podrželi prst, čímž se zobrazí menu. V tom pak stačí klepnout na Zrušit odeslání, respektive Upravit. V prvním případě se zpráva automaticky ihned odstraní, v tom druhém pak stačí zprávu upravit a akci potvrdit. Obě tyto akce je možné provést do 15 minut od odeslání zprávy, později už nikoliv.

.